Altyapı: MyDesign Haber Sistemi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

PAÇAVRA GÖRÜNTÜLÜ ANLAŞMAYA HAYIR

MKemal Münircan

30 Ocak 2020, 22:42

MKemal Münircan

Kudüs bir şehir olarak Mescidi Aksa’yı bir mescit olarak kapsayan Filistin  toprağı  biz Müslümanlar için etkin  mücadele edilmesi gereken bir davadır. Mescidin niteliğinin yok edilmemesi için mücadele edilmelidir.
Siyonizmin siyasi ayağı İsrailin en önemli gayesinden biri Kudüs ve dahilindeki Mescidi Aksa’yı ele geçirmek, özellikle mescidin niteliğini bozmaktır.
İsrail Filistin toprakları yanında Kudüs’ü  tümüyle işgal etmenin Mescidi Aksa’yı tam ele geçirmenin peşindedir.  
Filistin’deki Müslümanlar ile tüm dünya Müslümanları Kudüs ve Mescidi aksaya sahip çıkmalı;  İsrail’e teslim etmemelidir. Bu topraklar Müslümanların kutsi değeridir.
Çünkü Kudüs peygamberler şehridir, mukaddes bir topraktır. Mescidi Aksa, Mescidi Haram ve Mescidi Nebeviden sonra yeryüzündeki en faziletli ve kutsal mescittir
Yüce Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurmuştur.
“ Kulunu kendisine bir takım ayetlerimizi göstermek için bir gece mescidi haramdan çevresini mescidi aksaya yürüten Allah’ın şanı pek yücedir. Şüphesiz o duyandır ve görendir.(İsra1)
Ayette bildirilen  mescidin  Kudüs’teki Mescidi Aksa olduğu hususunda tanınmış müfessirler ittifak etmişlerdir.
Mescidi Aksa biz Müslümanların ilk kıblesidir.
Resulüllah Efendimiz Mescid-i Aksa ile ilgili bir hadisinde şöyle buyurmuştur. “ Yolculuk ancak şu üç mescitten  birine ibadet için olur. Benim mescidime (Mescidi nebevi), mescidi Harama ve Mescidi Aksaya.” (Müslim Hac)
Resülüllah efendimizin en etkin mucizesi miraç yolculuğunda bir aşamadır Kudüs’teki Mescidi Aksa 
Kudüs ve içindeki mescidi aksa ile Kudüs mübarek mescitlerden birini kendi içinde barındıran bir İslam şehridir. Diğer bir deyimle Müslüman Filistinlerin ve tüm Müslümanların şehridir. Bir Yahudi şehri değildir.
Kudüs’ün büyük bir kısmını işgal eden ve mescidi kendi özelliğinden bozmaya  İsrail ile ABD’nin de desteği alıp bir anlaşma yaptıklarını söylemektedirler. Palavra bir anlaşmayla dünyaya bazı şartları anlatıyorlar. 
Kudüs’ün bölünmeden İsrail’in olduğunu ve Mescidi Aksanın ziyaret edileceği gibi şartlarla anlaşmayı İsrail’e fayda sağlayan anlaşma haline getirmektedirler.
Uluslararası bir anlaşmada her iki taraf yer alır ve ona göre anlaşarak sonuçlandırılır ancak bu bahsedilen anlaşmada Filistinliler yer almamış sadece İsrail  ve ABD’nin desteğini alarak tek taraflı zulüm kokan bir anlaşma göstermişler, tamamen yalandır. 
Böyle sözde paçavra kokan ve görünen anlaşmaya hayır. Müslümanlar olarak bu tip anlaşmaları ret etmeliler.
Filistin’deki zulme daha geniş ifadeyle Kudüs’e ve Mescidi aksaya yapılan zulmü kaldırmak için mücadele etmek tüm Müslümanların ortak vazifesi olmalıdır.
Kudüs Yahudilerin bölünmez başkenti değil Filistinli Müslüman kardeşlerimizin baş şehridir. Kudüs ve Mescidi aksanın aslı muhafaza edilmelidir.
Müslümanlar uyanmalıdırlar; Kudüs’ün toprağının mübarek olduğunun  ve Mescidi Aksanın kutsallığının şuuruna varmalılar . 
Biz Müslümanların birlik kuramayıp ümmet haline gelmediğimizde davamızı savunmadığımızda birbirlerini dost kabul eden yahudi ve hiristiyanın Müslümanlara zülüm ettiklerinin açık bir emaresidir. Bu paçavra zulüm görüntülü antlaşma
Müslümanların bu tip zulümleri kaldırmanın ve adalet kokan anlaşmalara imza atmanın yolu  birlik ve beraberliğin göstergesi ümmet haline gelmek ve bunun siyasi kurumlarını oluşturmaktır. 
Müslümanlar olarak adil anlaşmaları kabul etmeliyiz. Bu bizi güçlendirir; zulümlerden korur.
Kudüs’ün ve mescidi aksanın korunmamasının temel yolu Müslümanların birlik ve beraberliğinin sağlanmasıdır.
Bu sözde zülüm kokan paçavra anlaşmaya hayır.
 M.K.MÜNİRCAN 

Bu haber 14370 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Muhtarlık Silah Ruhsatı Almak Değildir!...26 Eylül 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık