ResimLink - Resim Yükle
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

OYUNDA BULUŞALIM

Mehmet Aytaç

31 Mayıs 2022, 22:55

Mehmet Aytaç

Yalova Merkez, Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda Oyunda Buluşalım- Keyfini Paylaşalım Projesi ile harika bir buluşma gerçekleşti. Değerli belediye başkanımız Sn. Mustafa Tutuk’unda katılımıyla eğlenceli ve verimli bir buluşma oldu. 
            İstanbul’dan gelen ve alanında uzman Yaratıcı Drama Lideri Sevim Demir AYTAÇ, Jeux Dramaques Uygulayıcısı Figen SÖYLEMEZ, Çocuklar İçin Felsefe Uygulayıcısı Ben Mehmet AYTAÇ, Jeux Dramaques Türkiye Temsilcisi Bahar GÜREY’le harika oyunlar, sanatsal etkinlik ve aktiviteler yaşandı. Yaratıcı Drama, Yaratıcı Yazma ve Okuma, Çocuklar İçin Felsefe, Yaratıcı Dans ve Jeux Dramaques alanında disiplinler arası üretimi olan harika bir buluşma oldu. Buluşmada çemberde Göç kavramına değindik. 
Gelelim, Nedir Bu Oyunda Buluşalım ona bakalım.
          Eğitimde Işık olmak, yol gösterici olmak ve çevresini aydınlatmak çok önemli ve zorlu bir yoldur. Bulunduğu eğitim çatısında insanlara paylaştığı eğitim de mutluluk vermek meşakkatli bir yoldur. Bir öğrencinin hayatına dokunmak, onun yolunda bir yön gösterici olmak çok kutsaldır. Bir deniz feneri gibi hem yön veren, hem de aydınlatıcı olmak önemli bir duygudur. Bir eğitim emekçisi olan saygıdeğer Nevin Mutlu İMAMOĞLU, işte eğitim için ihtiyaç duyulan bir kandır. Onun aydınlatıcı, yol gösterici ve yeni hayatta eğitimi gördüğü pencere çok kutsaldır. Hem öğrencilerine, hem de ailelerine ışık saçan bir eğitimcidir. Yaklaşık olarak 200 kişilik bir etkinlikte yürütücü olmak oldukça zordur. Bu zoru 14 Mayıs 2022 yılında göstermiş oldu. Kendisini Oyunda Buluşalım Projesiyle açtığı yolda kutluyoruz.
       Bir okulun lokomotifi o okulun müdürüdür. Sayın Süleyman ŞAFAK Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda eğitim trenine lokomotiflik ederek, okulunu Yalova’nın seçkin okulları arasına taşımıştır. Oyunun iyileştirici ve birleştirici gücünde ekibini bu etkinlik için seferber etmiştir. Okulun alanının kullanılması, öğrencilerin ve velilerin idaresi, süreç içindeki görev paylaşımları muhteşemdi. Okuldaki hem öğretmen, hem idari kadro, hem de görevli çalışanlarıyla muazzam bir ekip ruhuyla destekte bulunmuştur.
     Okul aile birliğinin desteği en büyük destekler önünde gelmektedir. Bunun için Okul Aile Birliği Başkanı Nurseda Irmak ve yardımcılarına çok çok teşekkür ederiz. Sınıf annelerini duymuşsunuzdur ama sınıf ananelerini  ilk kez Yalova Merkez Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda duyarsınız. Şirin mi şirin bir ananesi var bu okulun. Adı Fatma Abla, her okula lazım bir atom karınca. Bu okula gittiğinizde mutlaka kendisi ile tanışın. 
    Bir şehrin basını o şehrin kalbinin attığı yerdir. O gün bizleri Yalova Gazeteleri Haber Sitesinde basınla ve haberle buluşturan çok değerli Dursun DEMİR’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Doğru ve anlaşılır haber o ülkenin en ihtiyaç duyduğu en önemli  iletişimdir. Dursun DEMİR  bu haberi sağlamak için kaynaklar taramakta ve doğru haberi şehriyle buluşturmaktadır. Değerli desteği için sonsuz teşekkür ederiz.
Oyunda Buluşalım Açılışında görev alan diğer öğretmenlerimiz; Müdür Yardımcısı Fatih Koçoğlu, Müdür Yardımcısı Seçkin Yüksel Öner, Sınıf Öğretmeni Saniye Özgür, Sınıf Öğretmeni Fatih Mehmet Erdem, Sınıf Öğretmeni İsmet Kaya, Sınıf Öğretmeni Hacı Çakmak, Sınıf Öğretmeni Aycan Kök, Sınıf Öğretmeni Asuman Akba, Sınıf Öğretmeni Sedat Kar, Sınıf Öğretmeni Rahmi Ateşsaçan, Sınıf Öğretmeni Ayşe Şentürk Turhan ve Sınıf Öğretmeni Serap Eren’e de sonsuz teşekkürler.
              Oyunda Buluşalım Projesi olarak dileriz ki Yalova Belediyesi’nin o sıcacık, sevgi dolu katkıları ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün’ de desteğiyle tüm Yalova ilindeki okullara örnek teşkil etsin bu çalışma. Oyunda Buluşalım Projesinin sesini duyuralım istiyoruz. İşte o zaman devamlılık içinde verimli bir buluşmaya dönüşür. 
      Katkılarından dolayı Yalova Belediyesine, değerli Belediye Başkanımız Sn. Mustafa TUTUK’a, bu çalışmada bizleri buluşturan Yalova Merkez Gaziosmanpaşa İlkokulu Müdürümüz Sn. Süleyman ŞAFAK’a, okulun Psikolojik Danışmanı Sn. Nevin Mutlu İMAMOĞLU’na, Eğitmenler  Figen SÖYLEMEZ, Sevim Demir AYTAÇ, ve Bahar GÜREY’ e sonsuz teşekkür ederiz. 
 Tekrar Oyunda Buluşup Keyfini Paylaşmak dileğiyle,
         Sanatla ve Oyunla Kalın

Mehmet AYTAÇ

Bu haber 1795 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yazımın adı DEMİR ADAM17 Kasım 2022

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık