KONYALOVA DERNEĞİ'NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA YÖNETİMİ YILDIRIM GİBİ


Açıklama: Konya'dan Yalova'ya Kültür Sanat Turizm ve Eğitim Derneği'nin geçtiğimiz pazar günü yapılan Genel Kurulunda göreve gelen yeni yönetimi hemen işe koyularak ilk etkinliğini Çarşamba günü yani bugün, bayrağı devralmasının dördüncü günü gerçekleştiriyor.
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2020
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 04:17
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8589-genel-konyalova-dernegi39nin-cicegi-burnunda-yonetimi-yi.html


Konya'da mübarek üç ayların başlangıcında  düzenlenen Kültür Bakanlığı Soyut Kültür Mirası olarak kayıtlı bir Konya geleneği olan  ŞİVLİLİK ETKİNLİĞİ bu yıl Yalova'da 3.kez kendini gösterecek.

https://i.hizliresim.com/Oado33.jpg

Saat 16:30'da Çiftlikköy Sahilindeki Segah Cafe'de buluşacak 50 çocuk Şivlilik geleneğini yaşatacak.

Dernek yöneticilerinden Çevre Mühendisi Uğur DABAN'ın yönetiminde yürütülecek organizasyona Konya Büyükşehir Belediyesi destek veriyor.

Yalova Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ziyareti yapıp şivlilik manileri söyleyecek çocuklar, Çiftlikköy Belediye Başkanını da ziyaret edecek.

Sahilde yakılacak Şivlilik Ateşi etrafında FENER ALAYI yapacak çocuklar halen Konya'da tüm il genelinde devam ettirilen bu geleneği yaşatıp Regaib Kandilinin anlamını, üç ayları ve manevi iklimi hissedecekler.

Maniler, pişiler, börekler, armağanlar, şarkılarla süslü programda, sahilde yakılacak ateşin çevresinde toplanan çocuklar cıvıl cıvıl eğlenecek ve yaşamlarının en tatlı hatırasını oluşturacak diye ümit ediliyor.