Örnek Esnafı Dizelerle Anlattı


Açıklama: Yalova’da Terzilik mesleği ile iştigal eden Ekrem Şentürk, mesleğini icra ederken bir yandan da örnek kişiliği ile gönüllere hitap ediyor.
Kategori: Kültür - Turizm - Tarih - Sanat - Edebiyat
Eklenme Tarihi: 01 Ocak 2020
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 01:37
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8460-kultur-turizm-tarih-sanat-edebiyat-ornek-esnafi-dizelerle-anlatti.html


40 yılı aşkın bir süredir, Yalova Merkez Süleymanbey Mahallesi Ali Birinci Pasajı’n da ki terzihanesinde Yalovalılara hizmet veren Şentürk, mütevazi kişiliği ile kendisini tanıyan, yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmayı başarmış bir Zanaatkar.

Pasajda bulunan kendisine ait iş yerinde, Oğlu Furkan Şentürk ile birlikte mesleğini sürdüren Şentürk’ü yakından tanıyanlardan biri de; Eğitimci, Antrenör ve Şair Mustafa Karamercimek. Şair Karamercimek ile Terzi Şentürk’ün Dostluğu da çok eski yıllardan geliyor.

Dostlukları Dizelere Yansıdı

Geçen yıllar içerisinde Terzi Şentürk’ü çok yakından gözlemleme fırsatına sahip olan, dostuna olan hayranlığını ve duygularını dizelere nakş eden Karamercimek; Yazdığı şiiri de kendi elleri ile yaptığı bir çerçeveye yerleştirerek Şentürk’e takdim etti.

Şiir içerisindeki dizelerde şahsına hitaben yazılan ve methiyelerle dolu ifadeler nedeniyle şaşkınlık geçiren Şentürk, Karamercimek’e; “lütufta bulunmuşsunuz çok teşekkür ederim, elinize ve yüreğinize sağlık, eserinizi dükkanımızın en güzel köşesinde muhafaza edeceğiz” dedi.