Becan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlama Mesajı Yayınladı


Açıklama: YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 29 Mayıs 2020, 11:06
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8110-genel-becan-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayramini.html


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan YTSO Yönetim Kurulu Başkan Tahsin Becan, “Cumhuriyetimizin en önemli kurumlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümünü milletçe idrak ediyor olmaktan coşku ve gurur duyuyoruz” dedi.

Becan mesajında şu cümlelere yer verdi: 
“Dünya tarihinin en değerli bayramlarından biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Milli iradenin perçinlendiği ve çocuklara armağan edilen önemli bir gün, dünün mukaddes mücadelesini yarına bağlayan değerli bir tarihtir. 23 Nisan; geçmişe gururla bakmayı ve geleceğe giden yolda umutla yürümeye devam etmeyi hatırlatan coşkulu bir gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinin; kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz Türk milleti için bir dönüm noktasıdır. Ulu önder Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bu güzel bayram, kardeşliğin ve bağımsızlığın bayramıdır. Türk iş dünyası adına, bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyorum” dedi.