Yalova Üniversitesi Rektörü Cebeci; "Katliamı Lanetliyoruz"


Açıklama: Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci; "Yeni Zelanda’da mukaddes Cuma günü ibadet için camiye gitmiş olan masum Müslümanların üzerine ateş yağdırmak suretiyle işlenen katliam, eşine az rastlanır insanlık dışı vahim bir hadisedir."
Kategori: Eğitim - Bilim - Teknoloji
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2019
Geçerli Tarih: 13 Temmuz 2020, 14:35
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8071-egitim-bilim-teknoloji-yalova-universitesi-rektoru-cebeci-katliami-lanetl.html


Bu olay, kınama mesajları ile geçiştirilecek sıradan bir olay değildir, Hristiyan aleminin Müslümanlarla ilgili zihinsel kodlarına dair derin kökleri vardır.  Masum insanları gözünü kırpmadan birer birer öldüren, hazırlıklı, donanımlı, ne yaptığını bilen, soğukkanlı katil kendiliğinden ortaya çıkmış değildir. Onun gibi nicelerinin zihinleri Müslümanlara karşı kin, nefret ve düşmanlıkla zehirlenmiştir. 

1995 yılında Serebrenitsa’da kadın çocuk yaşlı demeden binlerce Müslümanı katleden Sırp katilleri ile onları hiç ürpermeden seyreden Hollandalı sözde barış gücü askerleri de aynı zihinsel kodlara sahiptiler. Katilin saldırı sırasında Sırp Çetnik Marşını çalması rastlantı değildir. Sırp katiller de Bosnalı Müslümanları katlederken aynı marşı çalıyorlardı. İslam dünyası hakkında bilinçli bir şekilde kullanılan İslamafobi (İslam korkusu), İslam terörü vb. söylemlerle Müslüman düşmanlığını (anti İslamizim) sistemli bir şekilde körükleyen herkes bu katliamda pay sahibidir.

Yeni Zelanda’da Cuma günü işlenen insanlık dışı katliamın faillerini ve planlayıcılarını lanetliyoruz. Müslümanlara karşı bu zihinsel zehirlenmeyi sistemli ve sinsi bir şekilde körükleyenleri de aynı şekilde şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. İslam düşmanlığına hedef olarak can verdikleri için şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralanan ve yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Müslüman düşmanları bilsinler ki canımız yandıkça bilincimiz ve kararlılığımız artacaktır.                                                                                   YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ.