SINDIRGI’DA REKORLAR DÖNEMİNDE YENİ BİR REKOR


Açıklama: Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yol çalışmalarında Cumhuriyet tarihinin en büyük rekoruna imza atıldı.
Kategori: BALIKESİR
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 11 Nisan 2021, 22:47
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8007-balikesir-sindirgida-rekorlar-doneminde-yeni-bir-rekor.html


Tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacak bir dönem gerçekleşti.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ulaşım ağındaki sorunların giderilmesinin ekonomik kazanca da dönüştüğünü belirterek “Milletten aldığımız kutsal emanetin sorumluluğunu omuzlarımızda hissederek Sındırgı ve hizmet sevdamız hiç bitmedi. Yeri geldi, yolları terse çevirdik. Hükümetimizin Balıkesir’deki ilk yol icraatını ilçemize getirdik. Belki unuttuk ama Sındırgı – Bigadiç arası ile başladı, uzakları yakın etme sevdamız. Pazara yakın, ulaşılabilir bir ilçe olmak, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktı tek gayemiz… Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları işbirliği ile yol ağımızdaki problemlerin %80’i çözüme kavuştu. Gölcük grup yolunda çalışmalarımızı tamamladık. Karayolları, belediyemiz ve bölge halkımızla işbirliği içerisinde karayolları standardında bir yol kazandırdık. Özellikle yaz aylarında bölgede üretim oldukça fazla. Ağır vasıtaların da ulaşımı kolaylaşmış oldu. Pazara daha hızlı ve ekonomik ulaşım sağlanacak. Termal bölgemizde Sındırgı – Hisaralan bölgesinde 18 km genişletme çalışmaları ve sponsor firma aracılığı ile yapılan 5 km’lik yol ile termal bölgeye ulaşımı kolaylaştırdık.  Kırsal mahalle yollarımız başta olmak üzere, dışarı açılan yollarımızda da çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Amacımız ulaşımı kolaylaştırarak termal turizmle gelişen ilçemize daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlamak, pazara yakınlaşmak. Bu sayede de esnaflarımızın, çiftçilerimizin ve vatandaşlarımızın ekonomik kazançlarını arttırmak. AK Parti belediyeciliği demek hizmet demek. Millete dokunmak, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretmek demek. Bizler bu memlekete sevdalıyız. Desteklerini esirgemeyen devlet yatırımları ile Sındırgı’nın çağ atlamasına sebep olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM başkanımız Sn. Binali Yıldırım’a, Hükümetimize, bakanlarımıza, AK Parti genel başkan yardımcımız hemşerimiz Sn. Hamza Dağ’a, Balıkesir AK Parti milletvekillerimize, ilçe teşkilatımıza, emek veren herkese ilçem adına teşekkürü bir borç bilirim. Birlikte Sındırgı’nın geleceğini inşa etmeye devam edeceğiz.” Dedi.
KERTİL’İN KANLI VİRAJLARI TARİH OLDU
TBMM başkanı Binali Yıldırım’ın Sındırgı ilçe ziyaretinde yapılacağının sözünü verdiği ilçenin güneye açılan kapısı Sındırgı – Akhisar yolunda Cüneyt ayrımından Kertil mahallesine kadar olan kısımda çalışmalar tamamlandı. Kış aylarında vatandaşların zorluk yaşamamaları adına sati kaplama gerçekleştirildi. Yol çalışmalarının Akhisar ayrımına kadar tamamlanmasından sonra sıcak asfalt çalışmaları da gerçekleştirilecek. Yapılan çalışmalar neticesinde hikâyesi olan bir yolda yeni bir hikâye yazıldı. Kertil mahallesinden itibaren çalışma bölgelerinde sürücülerin dikkatli olmaları gerektiği vurgulanırken, kış şartlarında sorun yaşanmaması adına çalışmaların bahar ayında devam edeceği bilgisi verildi.
KAZA RİSKİ EN AZA İNİYOR, ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLIYOR
Şehir içi trafiğini rahatlatacak çalışma ile transit geçiş yapacak tonajlı araçlar için alternatif yol oluşturuldu. Özellikle ilçe girişinde Soğuk su mevkii olarak bilinen ve sıkça kazaya sebep olan yolda yapılan çalışma ile kaza riski en aza indirildi. Beton Santrali önünden Cüneyt köprüsüne kadar 10 km uzunluğundaki Çevre yolunda çalışmalarda son rötuşlar yapılıyor. Mandıra mahallesinde küçük bir kısmın mal sahiplerinin itirazı üzerine yarım kaldığı belirtilirken, güzergah üzerinde aşınma sıcak asfalt kaplama çalışması tamamlandı. Güvenlik işareti, kaldırım ve peyzaj çalışmaları da devam ediyor. Tek şerit olarak kullanıma açılan yolun kısa bir süre içerisinde tamamının hizmete açılacağı bilgi edinildi.
Peyzaj ve aydınlatma çalışmaları, bisiklet yolu ile ilçeye prestij katacak, şehir içinde yol bozulmalarına son verecek bir proje daha ilçeye kazandırıldı.
Başkan Yavaş “Yol Yapıp Bırakmıyoruz. İlçemizde Cumhuriyet tarihinden bu yana en fazla yol çalışmasını gerçekleştirdik. İlçemizde kırsal mahallelerimiz başta olmak üzere yol ağındaki birçok sorunu ortadan kaldırdık. Ulaşımı kolaylaştırarak ürünlerimizin daha rahat pazara ulaştırılmasını ve ekonomik kazancın arttırılmasını hedefliyoruz. Büyükşehir bünyesinde kırsal mahallelerimize 286 km asfalt yol yaptık. Yağışlar vb. etkenlerle bozulan alanlarda da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına tadilat çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza anlayışları için teşekkür ediyorum” dedi.