NURETTİN İNAN’IN ADI ÇOCUK PARKI’NDA YAŞATILACAK


Açıklama: Yalova’nın kültürel değerlerine katkıda bulunmuş başarılı bir işletmeci ve koleksiyoncu olan Gazi Oflu Nurettin İnan’ın ismi, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından Dere Mahallesi Nar Sokak’ta yapılan bir parka verildi.
Kategori: Kültür - Turizm - Tarih - Sanat - Edebiyat
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 01 Haziran 2020, 00:23
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7780-kultur-turizm-tarih-sanat-edebiyat-nurettin-inanin-adi-cocuk-parkinda-yasatilacak.html


Yalova Belediyesi tarafından organize edilen törene; Belediye Başkanı Vefa Salman, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, Gazi Nurettin İnan’ın yakınları ve Yalovalılar katıldı.

Başkan Salman’dan Ahde Vefa

Başkan Vefa Salman, açılış öncesi bir konuşma yaparak, “Nurettin abi Yalova’da yalnız spor camiasında değil, herkesin gönlünde özel bir yeri olan ve sevilen bir insandı. Sadece Yalova’da değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dahi sempatisi olan ve sevilen bir kişiydi. Ben K.K.T.C’ye gittiğimde bunu bizzat yaşayan birisiyim. Oraya gittiğimde benim birçok yakın dostuyla temasımı sağladı. Mesela geçtiğimiz günlerde Ürgüp’e gittiğimde Ürgüp Belediye Başkanımızla da onu andık. Böyle güzel bir insanın adının yaşatılması benim için çok önemliydi. Çünkü Yalova’da birliği, bütünlüğü sağlayan ve sevgi köprüsünü kuran insanlardan biri olması nedeniyle de adının bir parkta yaşatılması gerektiğini inandım. Buraya gelecek olan vatandaşlar da ‘bu kim’ diye sorduklarında bu özelliğiyle anılması ve bizden sonraki kuşaklara da örnek olacağına inanıyorum. Vefatının 40. gününde böyle anlamlı bir günde parkımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Tekrardan rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah geride kalan aile fertlerine uzun ömürler versin” dedi.