Konuşarak Anlaşın Lütfen!


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2016
Geçerli Tarih: 24 Eylül 2020, 00:47
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/yazar/6969-berkhan-celik-konusarak-anlasin-lutfen.html


Geçtiğimiz Perşembe günü, siyasetimizi temsil eden çok manidar bir olay yaşandı. Mecliste ve dokunulmazlık komisyonunda, büyük bir kavga çıktı. İnsanlığın geliştiğini düşündüğüm şu sıralarda, acaba eski çağlara mı gidiyoruz, demekten kendimi alı koyamıyorum.

            Çok güzel bir söz vardır. Bence artık o sözü değiştirelim. Çünkü o söz doğru değil, yani bariz belli diğer ülkeleri bilmem ama bizim ülkemizde doğru değil, buna artık kanaat getirdim. “Hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa anlaşır.” Yerine “ Hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar dalaşa dalaşa anlaşır.”

            Bu söz genel ülkemin halidir. Sadece siyasetçilere özel bir söz değildir. Kim üzerine alınmak isterse, istediği gibi alınabilir. Herkesin kendi isteğidir.

            Ülkemde dokunulmazlıklar konuşulacak, kavga çıkıyor. Ringleri aratmayan, enfes fotoğraf kareleri var. Boksörlerin, dövüşçülerin örnek almasını öneririm. Eminim ki şiddet severler, bu görüntüleri izlerken çok heyecan duymuşlardır.

            Bizler Vekilleri, bizi temsil etsinler diye gönderiyoruz meclise. Evet, günlük hayatımızda bizlerde kavga ediyoruz, bunu göz ardı edemem. Fakat biz onları bizim kavgalarımızı temsil etsinler diye, göndermiyoruz. Bence Milletvekillerimiz, olayı çok yanlış anlamışlar.

            Ben şahsim adına söylüyorum ki, benim özgür irademle oy attığım, Milletvekili olsun dediğim kişinin, benim düşüncelerimi meclise taşısın isterim. Ki benimle aynı fikirde çoğu insan var bence.

            Her gün ülkemin faklı köşelerine, şehit haberleri düşerken. Ciğerlerimiz ateş gibi yanarken. Anaların, babaların, eşlerin ve en acısı minicik canların yürekleri, şehit haberi ile kanarken. Ülkemin dört bir köşesi, teröristlerle çevrilmişken. Her an her yerde bomba tehlikesiyle yaşayan milletim, sizin saçma sapan kavgalarınızla meşgul olmak istemiyor.

            Sayın Vekiller, ülkenin bulunduğu şu kargaşa ortamında sizlerin bizleri teskin edip, huzur ve refah ortamını sağlamak için çalışmanız gerekirken, davranışlarınız bizleri endişelendiriyor.


7 Haziran ve 1 Kasımda sandığa oy atıp sizleri vekil yapan bu insanların aklında “ Acaba yanlış mı yaptık? ” sorusu oluşuyorsa, sizler işlerinizi yapamıyorsunuz demektir.

            Yeni bir anayasa çıkacak. Görüşmeler, öneriler, tartışmalar yapılacak. Tüm uğraşların sonunda anayasa çıkacak. Sizin gibi kavgacı, uzlaşılması zor insanlardan nasıl bir anayasa çıkacak acaba. Şimdiden tartışmaya başladınız ki görüşmeler ilerledikçe, ne olacak merak ediyorum.

            Değerli okurlar, siyasetçilerimizin bu tutumları, davranışları geleceğimizi kötü etkilemekten başka işe yaramaz. Ülkemiz zor günlerden geçerken siyasetimizden olumlu, olgun davranışlar bekliyoruz. Fakat siyasetçilerin kavgacı halleri, endişe oluşturuyor insanın aklında.

            Vekillerimizin psikolojik destek almaları gerektiği, apaçık ortadadır. İki karşı görüşlü parti mecliste bir konu üzerine tartışıp, anlaşamıyorlarsa sıkıntı büyük demektir. Bu durum bir değil, iki değil sürekli oluyor. Vekillerimiz sinirlerine hâkim olamıyorlarsa, öfkelerini kontrol edemiyorlarsa durumumuz, içler acısı demektir.

            Gelin bu konuda bizler el ele verelim. Siyasetçilerimizin öfke ve sinir terapileri alması hakkında, imza kampanyası başlattım. Gelin bu konudan şikâyetçiyseniz, imza kampanyasına destek verin. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, destek verelim. Daha iyi, güçlü, sağlıklı bir siyaset için geleceğimiz için siyasetçilerimize, psikolojik destek için ikna edelim.


            Unutmayın ki Milletvekillerini o mevkilere bizler getirdik. Bizlerin selameti için o mevkideler. Bu yüzden daha sağlıklı ve mantıklı ortamlarda ülkemiz ile ilgili konular konuşulmalı. İmza kampanyasına desteklerinizi bekliyorum. Geleceğimiz için hangini fikirden olursak olalım, bu ülke için atıyor kalbimiz. Siyasetçilerimizin de destek alarak, bizleri daha iyi temsil etmeleri gerek. Öfkelerine hâkim olmaları gerek. Gelin tek ses olup geleceğimizi kurtaralım.

            İmza kampanyası linki:

https://www.change.org/p/%C3%B6rnek-bir-siyaset-i%C3%A7in-psikolojik-destek-ve-%C3%B6fke-kontrol-terapileri-verilsin-siyaset%C3%A7ilere?recruiter=458328226&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
           

            Dokunulmazlık hakkında komisyon yeniden toplanacak bugün. İnşallah olgun bir siyasetle bu konular konuşulur ve bir sonuca varılır.

            Daha mantıklı, sağlıklı, güçlü bir Türkiye diliyorum…

Görüş ve Önerilerinizi bekliyorum.