Yarım Kalan Hayatlar!


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2016
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2020, 19:11
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/yazar/6896-berkhan-celik-yarim-kalan-hayatlar.html


Yurttaşlarımızın başı sağ olsun. Çok çetrefilli dünlerden geçiyoruz. Başkentimizde yine bir bombalı bir saldırı gerçekleşti. 37 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 125 civarlarında yaralımız var. Halen ağır yaralı olarak hastanede yatan vatandaşlarımızı Allah şifa versin. Ölenlere Allah rahmet eylesin. Yakınlarına da Allah sabırlar ihsan eylesin.

            Sosyal medya üzerinden çeşit çeşit eleştiriler yapıldı. Saldırı Türkiye’nin akşamını sarstı. Maalesef bu gibi olayların ardından aslında en kötü şey bu olaylar hakkında konuşmak ve bu olayları değerlendirmektir. Çünkü henüz yeni olmuş bir olay var ve maalesef bu olay konuşulması gereken bir konu.

            Bu bombalı saldırı da hükümet yanlısı paylaşımlar benim çok dikkatimi çekti. Hükümet yanlısı yazılar, mesajlar çok sinirimi bozdu. Vatandaşlarımız hükümete yapılan eleştirilerin çok saçma ve mantıksız buluyorlar. Taraflı buluyorlar. Hatta bazı vatandaşlarımız nerede ise hükümeti eleştirenle bombayı patlatan o cani arasında ki farkı yok sayıyor.

            Bu konuyu daha detaylı incelemeden önce hükümeti eleştirenlerinde en iğrenç eleştirisini söylemek isterim. Bu nasıl bir zihniyet anlamıyorum ama kişi hükümete o kadar kin duyuyor ki patlamayı hükümetin yaptırdığını savunuyor. Bu çok alçakça bir şeydir. Hükümetin hataları olabilir ama bu şekilde bir yafta asla ve asla hükümete vurulamaz. Çok iğrenççe bir eleştiri bu bunu bir insanın hele de Türkiye Cumhuriyet’inin başında olan bir insanın böyle bir şey yapması kabul edilemez. Çok haysiyetsizce yapılmış bir eleştiridir bu.

            Öncelikle hükümet yanlılarının şu eleştiriye karşı verdikleri tepkiye en ufak bir sözüm yok. Fakat bakın hükümeti istifa ya çağırmak sizin için neler ifade ediyormuş meğer. İç İşleri Bakanının istifası sanki ülkeyi batağa götürecekmiş halleri sergiliyorsunuz. En çok güldüğüm şu oldu diğer siyasi liderlerinin konuşmalarından sadece bu kısmı yani istifa kısmını alıyorsunuz. ‘siz zaten istifa demesini bilin birlik olmayın’ türünde yazılar var.

            Sizler bu haberleri nerenizle dinliyorsunuz bilmiyorum fakat tahmin etmemekte zor değil. Bakın arkadaşlar Siyası Parti liderleri Hükümete destek verdi. Bir partiyi savunmak başka partinin yaptıklarını görmezden gelmek değildir. Chp ve Mhp hükümete teröre karşı mücadelede her olan olayın ardından hükümetin yanında olduklarını bildirdiler. Sizler at gözlüğü takan insanlardan olmamalı.

            ANKARA!

     Daha önce kaleme aldığım “Endişeli Türkiye!” yazımda bir sonra ki saldırı nerede olacak diye sormuştum. Şimdi yeniden soruyorum bir sonra ki saldırı ne zaman? Bakın bir ülkenin Başkentinde 5 ayda 3 tane bombalı saldırı oluyor. Sizce hala mı bir ihmal yok. Daha kaç patlama olması yazım.

            İstanbul’da, Ankara’da şu kısacık zamanda üst üste kaç tane patlama oldu. ABD Elçiliğinin vatandaşları uyardığı yazıdan bilginin Türkiye kaynaklı olduğunu biliyorum. İstihbaratın böyle bir patlama olabileceğini söylüyor. Ama sonuç o bomba patlıyor. Yani istihbarat var ama önemli olan engellenebilmesi değil mi?

            Ne kadar bilgileri olursa olsun Bahçelievler mevkiinde olacağı düşünülen saldırı Kızılay’da oldu. Bir ihmal var ki bu saldırılar oluyor ve onlarca vatandaşımız hayatını kaybediyor.

            Şuna da değinmek isterim saldırıda ölenlerin sayısı aslında bu kadar değil. Diye bir iddia atılıyor ortaya ve hükümet yanlısı insanlar yok öyle bir şey öyle şey olur mu? Gibi cümleler sarf ediyorlar. Sonra bir anda sıkışıyorlar ve diyorlar ki yüzlerce saldırı engelleniyor medyada verilmiyor. Peki, şimdi onlara soruyorum saldırıda ölenlerin sayısının tam olarak medyaya verildiği ne malum o zaman. Siz böyle cümleler sarf edince benim ikinizin de cümlelerinden endişelenmeye başlıyorum. Acaba ruh sağlıklarımı bozuldu.

 

             Sizce?

Saldırılar sonucunda ihmaller kabul edilecek mi?

Hükümetten istifa gelecek mi?

Başka bir saldırıların önüne geçilecek mi?

Güvende olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Türkiye Cumhuriyeti Devletine güven azaldı mı?

Hükümet can ve mal güvenliğinizi sağlayabilecek mi?

Olaylar daha ne kadar sürecek?

 

Güzel ülkemin, güzel insanları bizler bu toprakları elimizi kolumuzu sallayarak almadık. Kanımızı bu topraklara dökmekten bir an olsun çekinmedik. Bu topraklar anamızın ak sütü gibi helal bizlere. Terörden mertte bir davranış beklenmez. Ama teröristler ve terör yanlıları unutmayınız ki istekleriniz olmayacak. Umut ettiğiniz şeyleri yapamayacaksınız. Türk Milleti varlığını sürdürürken sizler tarih sayfalarından silinip atılacaksınız.

            Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar ve gerçekten şüphe çeken kişileri emniyete bildirsinler emniyet birimlerine yardımcı olsunlar.  Yarım kalan hayatlar için…

            Daha güvenli, korunaklı ve huzurlu bir Türkiye diliyorum.

Görüş ve Önerilerinizi bekliyorum…