Yalova Medya Platformu Kuruldu


Açıklama: Genel Yayın yönetmenimiz Dursun Demir tarafından ilk olarak 18 Haziran 2010 Tarihinde kuruluş çalışmaları başlatılan, Yalova Medya Platformu ilk toplantısını yaptı.
Kategori: Yalova Haber
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2010
Geçerli Tarih: 28 Eylül 2020, 10:08
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/375-yalova-haber-yalova-medya-platformu-kuruldu.html


YALOVA MEDYA PLATFORMU KURULDU
Dursun Demir tarafından ilk olarak 18 Haziran 2010 Tarihinde kuruluş çalışmaları başlatılan, Yalova Medya Platformu ilk toplantısını yaptı. (2S) Bilişim Hizmetleri iletişim Yayıncılık İnş. Tic. Ltd. Şti. Ofisinde 31.10.2010 Pazar günü yapılan toplantıda, Kurucular Kurulu Başkanı Dursun Demir Katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;   
“Medya kuruluşları olarak bizim; Yalova’mızda yaptığımız ciddi bir iş ve üstlendiğimiz ciddi bir misyonumuz var.
Hepimiz bu işi sadece gönlümüzden gelerek, sevdiğimiz için yapmaktayız. Bundan sonraki süreçte Yalova’lıların birbirinden daha iyi haberdar olabilmesi ve daha etkileyici haberlerin, konuların gündeme getirilmesi için birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünmekteyim. İlimizin ve İlimize bağlı olan İlçelerimizin hassas konuları ve yumuşak karnı diyebileceğimiz yanları vardır, buralara dikkat ederek birbirimizle daha sık haber alışverişi yapmamız gerektiğine inanmaktayım. Yalova Basını, yöre Halkının kültürel ve tarihsel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, yöreye saygın bir konum kazandırmak görev ve yükümlülüğünü üstlenmektedir. Çünkü bizler, ele aldığımız konularla, yayımladığımız haberler ve  fotoğraflarla, yöremizin kültürel ve sosyal etkinliklerine ilişkin bilgileri, doğru bir şekilde okuyucularımıza aktarmaktayız. “Ancak” Yalova’lı medya kuruluşları olarak, şimdiye kadar yukarıda bahsettiğim konularda birlikte hareket ettiğimiz söylenemez. Birlikteliğin sağlanması noktasında, Yalova Medya Platformu teşekkülünün,   kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğu, açık ve net olarak görülmektedir.” Demir’in konuşmasının sonrasında yönetim kurulunun oluşturmasına geçildi.
 
Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluştu
 
Yalova Medya Platformu Yönetim Kurulu Başkanı: Dursun Demir
Yalova Gazeteleri Haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni.

Yönetim Kurulu Üyeleri: 
 
Özgün Duruş gazetesi Yalova Temsilcisi Ahmet Aydın, 
 
Yalova Gözlem Haber sitesi Editörü Cengiz Demir,
 
Aydındere Haber sitesi Editörü Kahraman Memiş,
 
Sabah Gazetesi, atv Yalova sorumlusu Özgür Yıldız,
 
Çevre Gazetesi İmtiyaz sahibi Sezer Sevinçler.
 
Yalova Medya Platformu Yönetim Kurulunda görev aldılar.
 
 

Oluşturulan Yönetim Kurulu’nun yaptığı  değerlendirmede, aldığı kararlarda aşağıdaki maddelere yer verildi;  İlimiz bazında En üst düzeyden başlayarak Protokol’ün ziyareti yapılacak, İlimiz ve yakın çevrede iştigal eden, her alanda faaliyette bulunan, çalıştığı alanda başarısı kanıtlanmış kişilerle irtibata geçilerek, bu şahıslar dan müteşekkil bir danışma kurulu oluşturulacak, Yalova Medya Platformu’nun Kuruluş haberi bir Basın Bildirisi Metni ile birlikte Basın yolu ile halka duyurulacak.  
           
Yalova Medya Platformu Basın Bildirisi:  İstanbul, Bursa ve Kocaeli üçgeninin orta yerinde, mavisi ile, yeşili ile, tarihi geçmişi ve  kaplıcalarıyla, gönülleri cezbeden nadide bir şehir, “Güzel İlimiz” Yalova’nın medya temsilcilerinin bir araya gelerek kurduğu “Yalova medya platformu” nun amacı Yalova Halkının, ortak çıkarları ve ortak değerleri için birlikte hareket edilmesini sağlamaktır.
İlimizde halkın hizmetinde bulunan kurum ve kuruluşlarla  ilişkileri sağlam  tutmak, iş birliği yapmak, güç birliğini oluşturmak böylelikle bölge halkına hizmeti esas alacak şekilde fikirleri geliştirerek, çalışmaları ortak değerler üzerine kurmak, koordineli bir şekilde meselelerin çözümüne katkı sağlamak  amacı ile kurulmuştur. Vatandaşlarımızla Devlet arasındaki ilişkileri düzenlemede bir kamu görevi yapacak, Halkımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın en büyük destekçisi olacaktır.
 “Yalova Medya Platformu” Medya sektöründe iştigal eden arkadaşlardan oluşan, üye yapısı ve yönetimi ile kendi çapında bir  şeyler yapmaya çalışan gönüllü bir topluluktur ve fiziki bir yapısı olmayıp, faaliyetlerini sadece internet ortamında yürütecektir.Yapısından da anlaşılacağı gibi gerek yazılı gerek internet, gerekse görsel medyada haber, görüntü ya da yazarlık yapan her arkadaşımızın üye olabileceği esnek bir yapıdadır. Bu yapısıyla üye olmak ve çıkmak çok kolaydır.  Gerek ulusal, gerekse yerel basında çalışan ve üretim yapan arkadaşlarımızın üye olmasında herhangi bir ön koşul yoktur. Tam tersi, İlimizde faaliyet gösteren Tüm basın kuruluşları Yalova Medya Platformu’nun doğal üyesi olarak kabul edilecek
www.yalovamedyaplatformu.com  web sayfasında linkleri yayınlanacaktır. Doğal üyemiz olarak kabul ettiğimiz kuruluşlarımız linklerini kaldırmak istedikleri takdirde kaldırılacak, kaldırılan linkler kesinlikle ifşa edilmeyecek. Katılmak isteyen yeni üyelerimiz ise, yalovamedyaplatformu@gmail.com adresinden ve web sitemizin iletişim mesajları sayfasından bize ulaşarak üyelik başvurusu yapabilecektir. Biz açıkça ilan ediyoruz ki, Yalova Medya platformu’na, Yalova medyasında faaliyette bulunan herkes üye olabilir, herkes bir başkasını üyeliğe teşvik edebilir.  Ayrıca; Yalova’lı olduğu halde yurdumuzun başka bir yerinde medya mensubu olarak faaliyette bulunan arkadaşlarımızda doğal üyemiz kabul edilmektedir. Yalova Medya Platformu’nun oluşumunda kesinlikle ticari bir amaç düşünülmemiş, sadece kamu yararına hizmet amacıyla kurulmuştur. Bu sebepten Sitemizin web sayfasına reklam alınmayacak, sadece kamu yararına olan duyurular yayınlanacaktır. www.yalovamedyaplatformu.com adresinden yayın yapan web sayfamız;  gerçekleştirmiş veya planlamış olduğumuz her türlü faaliyetimizi, etkinliklerimizi, çalışmalarımızı üyelerimize ve komu oyuna duyurulması amacıyla kullanılacaktır. 
 
                                                  Yönetim Kurulu Adına Dursun Demir