ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kotçioğlu; “Eğitim yönetiminde esasa dair karar alınmıyor, usul yerine getiriliyor

Kotçioğlu; “Eğitim yönetiminde esasa dair karar alınmıyor, usul yerine getiriliyor

Tarih 12 Şubat 2021, 19:45 Editör Dursun DEMİR

Eğitim Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet KOTCİOĞLU,Salgın döneminde yüz yüze eğitim konuşunda yaptığı basın açıklaması.

1. Salgın sürecinde eğitim, nitelikli ve verimli bir yönetim iradesinden uzak kaldı. Uzaktan eğitim mevzusu da uygulanmış haliyle teorik kemalinden pratik zevaline erdi.
2. Gayet açık bir durum ki, eğitim açısından beyhude geçen günler; uzun vadede çözülmesi zor bir düğümdür, kaybedilmiş kuşaklardır, derin toplumsal yaralardır.
3. Uluslararası kuruluşlar, şartlar ve imkanlar zorlanarak eğitimin yüz yüze yapılması konusunda tavsiye kararları yayımladı.  Dünyanın birçok ülkesinde salgın çok daha ağır şartlarda seyretmesine rağmen okulların açık tutulması yönünde bir kararlılık vardı.
4. Bizde eğitimin yüz yüze sürdürülmesi konusunda maalesef bir kararlılık ortaya konulamadı. Karar alıcılar, 'karar almamayı en sağlıklı karar' olarak düşündüler. Kendileri açısından risk almayarak birçok şeyi garantiye aldılar.
5. İnisiyatif kullanarak süreci şekillendirmek, her halükârda işleyen bir sistemi öngörmek yerine eğitimi adil olmayan şartlarda, eşit olmayan imkanlar eliyle sürdürülen uzak hayallere teslim ettiler.
6. Çoktan seçmeli senaryoların hiçbiri maalesef sadra şifa olmadı, olamadı. Gelinen noktada, dönemin sonunda belirsizlik ve istikrarsızlıktan dolayı ölçme ve değerlendirmenin de mümkün olmadığı görüldü.
7. Reklamlarda güzel gözüken işlerin uygulamada hiçbir şeye tekabül etmediği; ‘kime, neye göre not verileceği’ sorusu cevapsız kaldığında, herkesçe fark edildi.
8. Eğitimin icra ediliş şekli ve sürekliliği sektörel beklentilerin ve ticari baskıların elinde biçimlendi. Durum böyle olunca eğitim yönetiminde pedagojinin gerçekleri piyasanın talepleri kadar bile dikkate alınmadı.
9. Uzaktan eğitim, uzmanlarca reçetesi yazılmış bir ilaç değildir, ancak gıda takviyesi olabilir.
Ekranların organize edilerek eğitimcilerin kanaatlerinin koordine edilemeyeceği, esasa dair karar almadan sürekli usulü cilalamanın, imajı sönmüş, makyajı dökülmüştür.
10. Bakanlık, artık motivasyon antrenörlüğünden çıkıp eğitimcileri rahatlatacak somut kararlar almalıdır. Sorunlara estetik cerrahi uygulamaktan vazgeçip, kalıcı çözümler için ortopedik müdahaleler yapmalıdır.
11. Bütün bu tecrübe, eleştiri ve tavsiyeleri dikkate alarak ikinci dönem için sağlıklı bir planlama yapmalı ve yüz yüze eğitim konusunda kararlılık ortaya koymalıdır, dedi.

Bu haber 2035 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Makine Pro İnternet Medya (UniversiteTercihleri.com) olarak TV N...

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da  Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında ilimize gelen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel ...
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık