ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
255 İNŞAAT RUHSATI VERİLDİ

255 İNŞAAT RUHSATI VERİLDİ

Tarih 19 Ocak 2021, 10:27 Editör Dursun DEMİR

Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü geçtiğimiz 2020 yılı içinde yapmış olduğu çalışmaları açıkladı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından açıklanan rakamlara göre geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde şehrimizde toplam 255 inşaat ruhsatı verildi. “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında “Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı” üzerinde yeni yer tespiti yapıldı ve işlemlerine başlatıldı. Ayrıca zemin ve temel etüt raporu inceleme ve değerlendirme komisyonunca 2020 yılı içerisinde 159 adet taşınmaza ait zemin ve temel etüt raporu incelenerek onaylandı. 63 inşaat ise 3194 Sayılı Kanunun 32. maddesi gereğince durduruldu.
20 İmar Planı Onandı
Geçtiğimiz 2020 yılı içinde vatandaş, kurum ve başkanlık tarafından muhtelif imar planı, ilave imar planı ve plan değişikliği talepleri olmuş yerine getirildi. Söz konusu olan talepler incelenerek, kurum görüşleri, mevzuat hükümleri, üst ölçekli planlar, şehircilik ilke ve esasları kapsamında değerlendirilmesi hususunda Belediye Meclisi’ne havale edildi. Yalova  Belediye Meclis Kararları ile 20 Adet İmar Planı onandı.
300 Konut Projesi İçin Çalışmalara Başlandı
Deprem açısından riskli yapılardan oluşan kent merkezinin dönüşümü kapsamında rezerv konut alanı gereksinimi; “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında Yalova İli dahilinde yapılması planlanan 300 konut için kamuya ait “konut” olarak Kazımiye Bölgesi’ndeki 205 ada 1 parsel, 205 ada 3 parsel, 207 ada 4 parsel, 207 ada 5 parsel ve 528 parselden oluşan Mera Alanları’nın çevresindeki muhtelif parsellerle birlikte, sözkonusu sorunların çözülmesi adına “Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı” olarak değerlendirilmesine ilişkin iş ve işlemlere başlatıldı.
Toplam 255 Ruhsat Verildi
Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz 2020 yılı içinde toplam 255 adet ruhsat verildi. Bu ruhsatlardan 121’i yeni yapı ruhsatı, 50’si isim değişikliği ruhsatı, 41’i ise tadilat ruhsatı olarak en fazla verilen ruhsatlar arasında yer aldı. Diğer geri kalan ruhsatlar ise ikna, ilave. İstinat duvarı ruhsatı olarak sıralandı. En fazla ruhsat verilen mahalle ise Bağlarbaşı Mahallesi olurken, bu mahalleyi Kazımkarabekir ve Mustafakemalpaşa Mahallesi takip etti.
159 Zemin ve Temel Etüt Raporu İncelendi
Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından zemin ve temel etüt raporu inceleme ve değerlendirme komisyonunca 2020 yılı içerisinde 159 adet taşınmaza ait zemin ve temel etüt raporu incelendi ve onaylandı. Bununla birlikte toplam 300 adet Jeolojik etüt arazi kontrolü ve 200 adet Jeofizik etüt arazi kontrolü gerçekleştirildi.

63 İnşaat Durduruldu
3194 Sayılı Kanunun 32. maddesi gereğince 63 inşaat durdurulurken, bu inşaatlardan 56’sına yıkım kararı verildi. 3 inşaat ise ruhsata uygun hale getirildi. Bununla birlikte 775 Sayılı Kanunun 18. maddesi gereğince ise 3 inşaata yıkım kararı uygulandı.

Bu haber 3344 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yerel Gündem

BANKALARDAN 234 BLOKE KALDIRILDI

BANKALARDAN 234 BLOKE KALDIRILDI Yalova Belediyesi, mükelleflerinin online işlem menüsü üzerinden ödeme yapabilecekleri banka ağını genişletti.

Başkan Bağatar Saygı ve Rahmetle Anıyorum

Başkan Bağatar Saygı ve Rahmetle Anıyorum Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, "Değerli büyüğümüz merhum CEVDET AYDIN'ı vefatının 22. yıldönümünde ...
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık