ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Tarih 14 Ocak 2021, 22:51 Editör Dursun DEMİR

Geçtiğimiz günlerde Çiftlikköy Belediyesi tarafından ‘Evsel Katı Atık Bedeli’nin vatandaşlara yansıtılması ile ilgili kamuoyunu yanıltıcı bilgiler ‘Sosyal Medya’ aracılığı ile gündeme gelmesi ile birlikte yazılı bir basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur.

“Göreve geldiğimiz 01 Nisan 2014 tarihinden bu güne kadar içme suyuna zam yapılmamış ve ilk defa 2021 yılında ‘Evsel Katı Atık’ bedeli yasal zorunluluk kapsamında faturalara yansıtılmıştır” 27.10.2010 tarih ve 27742 sayılı Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin’ uygulanma esası ile kanuni bir zorunluluk olan ‘Atık Su Altyapı Yönetimleri Ve Evsel Katı Atık İdareleri Yönetmelik'in Geçici 1. Maddesine göre, ‘Bu Yönetmeliğe, uyum sağlayamamış olan Atık su altyapı yönetim idareleri, 31.12.2020 tarihine kadar bu Yönetmeliğe uyum sağlamakla yükümlüdürler.” Maddesi gereği konu ilgili Müdürlüklerimizce gerekli hesaplamalar yapılarak Çiftlikköy İlçesi sınırları içinde evsel katı atıkların toplanma, taşıma ve bertaraf hizmetini yürütmekte olan belediye başkanlığımızın söz konusu hizmetler için oluşan giderleri tam maliyet esasına göre belirlemiş, bu maliyetlerden ÇTV gelirleri düşürülmüştür. Belediyemizce yalnızca evsel katı atıkların toplanması, taşınması ve bertarafı için yapılan harcamalar ele alınmıştır.
1 m3 su için Meskenler 2,00 TL, Ticarethaneler 2,58 TL, Şantiyeler 4,25 TL, Resmi Kurumlar 2,01 TL, Geçici Aboneler 2,00 TL, OSB 4,00 TL olarak ücretlendirme 2021 yılı gelir tarifesi taslağı hazırlanılarak Belediyemiz Plan Bütçe Komisyonuna sunulmuştur.  Komisyon tarafından gerekli incelemeler yapılarak maliyet hesabı göz önünde bulundurularak ilgili müdürlüğümüzün teklifi 2021 yılı gelir tarifesi Ocak 2021 ayından itibaren yürürlüğe konulmak üzere 07.12.2020 tarihinde Çiftlikköy Belediye Meclisi tarafından oylanarak kabul edilmiştir.
Çiftlikköy ilçemizde 185 kilometre su altyapısı, 6.065 adet abone bağlantısı, 700 adet su ana vanası, 44 adet yangın hidrandı olmak üzere yaklaşık 50 milyon TL yatırım yapılmış ve vatandaşlarımızdan hiçbir ücret tahsil edilmemiş veya faturalarına yansıtılmamıştır. Yapılan altyapı çalışması sonucunda ilçemizde içme suyu kayıp kaçak oranları % 65 oranlarından % 8’ lere düşürülmüş ve ciddi bir tasarruf sağlanmıştır.
Şeffaf belediyeciliğin bir gereği olarak Belediyemizce alınan tüm Meclis kararları Çiftlikköy Belediyesi İnternet sitesinde paylaşıldığı gibi alınan Meclis kararımızda paylaşılmıştır. Yine internet sitemizde “Evsel Katı Atık Bertaraf Sözleşmesi'ne Esas Bilgilendirme Duyurusu’ şeklinde paylaşılmıştır. Belediyemizce su faturalarına  “Evsel Katı Atık Bedeli’’ nin yasal zorunluluk nedeniyle yansıtıldığını; Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.  
Ali Murat SİLPAGAR
Belediye Başkanı

Bu haber 3190 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yerel Gündem

DR.AHMET ZARE SOKAĞININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DR.AHMET ZARE SOKAĞININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Şehrimizde uzun yıllar görev yapan ve 2 Aralık 2020 tarihinde Covid-19 ‘dan dolayı hayatını kaybeden Uzm. Dr. Ahmet...

“Olası Afete yönelik imkânlar seferber edildi”

“Olası Afete yönelik imkânlar seferber edildi” Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova’da deprem ve sivil savunma konusunda toplumun bilinçlenmesi için...
Tarihe sürülen kara leke!01 Mart 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık