ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Devlet Destekli Alacak Sigortası ile sigortalılar risk yönetimi, tahsilat ve tazminat hizmetlerine sahip olurlar…

Devlet Destekli Alacak Sigortası ile sigortalılar risk yönetimi, tahsilat ve tazminat hizmetlerine sahip olurlar…

Tarih 03 Kasım 2019, 15:13 Editör Dursun DEMİR

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin BECAN, Devlet Destekli Alacak Sigortası hakkında bilgilendirme de bulundu.

Devlet Destekli Alacak Sigortası hakkında bilgilendirme de bulunan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin BECAN, “KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası”, Bakanlar Kurulu’nun 04.06.2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı” ile oluşturulan devlet destekli bir sistemdir.

Bu kapsamda Halk Sigorta A.Ş. 19.04.2018 tarihinde KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi ile ilgili Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiştir.

Devlet Destekli Alacak Sigortası Sisteminin Hedef Kitlesini yıllık net satış hasılatı 25.000.000 TL yi aşmayan KOBİ ler oluşturmaktadır. Mikro ve küçük işletme sınıfına giren firmaların sadece yurt içi satışları kapsam dâhilinde olacaktır. Devlet Destekli Alacak Sigortası ile açık hesap, çek ve senet ile tüzel kişiliklere (Şahıs şirketi, adi ortaklık vb. dâhil) vadeli faturalı satışlar teminat altındadır. Peşin, kredi kartlı, bankanın teminatı (Teminat mektubu, DBS vb.) altında olan satışlar ve grup şirketleri ile kamu kurumları yapılan satışlar kapsam dışındadır. Devlet Destekli Alacak Sigortası ile sigortalılar risk yönetimi, tahsilat ve tazminat hizmetlerine sahip olurlar.

Devlet Destekli alacak sigortasının birçok avantajı bulunmaktadır. KOBİ lerin ödenmeyen faturalara karşı kendilerini korumalarını salar, böylece finansal yapılarını güçlendirir, risklerini ölçme konusunda profesyonel destek alma imkânına sahip olurlar, bilançolarının aktif kalitesi büyür ve böylece bankalar nezdinde kredibilitesi artar. Kobiler uygun maliyetlerle tahsilat hizmeti alır ve böylece maliyetleri azalır.

KOBİ’lerimizin öngörülmeyen tahsilat problemlerine karşı korunması yoluyla finansal yapıların güçlendirilmesi böylece asıl faaliyet alanlarına odaklanmalarına amaçlayan KOBİ’lere yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası hakkında detaylı bilgiye www.alacaksigortası.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Bu haber 539 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

STK

YALOVA'DA YETKİNİN ADRESİ YİNE DEĞİŞMEDİ

YALOVA'DA YETKİNİN ADRESİ YİNE DEĞİŞMEDİ Diyanet Sen Yalova Şubesi istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Özel çocuklara çok özel ilgi

Özel çocuklara çok özel ilgi Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’na bağlı Altınova Özel Kardeşlik Spor Kulübü, pandemi sürecinde özel çocukları y...
Olan Bitenden Haberimiz Yok!...16 Temmuz 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık