ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sosyal Hizmet Bölümünde 6. Poster Tez Sunum ve Bilim Şöleni Gerçekleştirildi

Sosyal Hizmet Bölümünde 6. Poster Tez Sunum ve Bilim Şöleni Gerçekleştirildi

Tarih 25 Aralık 2018, 16:27 Editör Dursun DEMİR

Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından bu yıl 6. kez gerçekleştirilen Poster Tez Sunum ve Bilim Şöleni 15 Temmuz Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Programa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, etkinliğe katkı veren kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı. 
Sosyal Hizmette Fark 
Program öncesinde öğrencilerin hazırladıkları poster sunumlarının görsellerinden oluşan serginin açılışı yapıldı. Sergi açılışının ardından 15 Temmuz Konferans Salonu’ndaki programa geçildi. Programın açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Musa Şahin, Sosyal Hizmet bölümünün Yalova Üniversitesi ile birlikte onuncu yılına girmiş olduğunu ifade ederek ülkemizin sosyal hizmet alanındaki ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasite ve kabiliyette öğrenciler yetiştirdiklerini, bu alanda ülke genelindeki üniversiteler arasında sosyal hizmet alanında fark oluşturduklarını ifade etti. Sosyal Hizmet bölümü olarak diğer üniversitelerle yarış içinde olduklarını belirten Prof. Dr. Şahin bu yıl 6. kez düzenledikleri tez poster sunum etkinliği ile öğrencilere mesleki tecrübe, poster tez sunumu ve bildiri hazırlama becerisi kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti
Sosyal Hizmet Bölümü Yüz Akımız
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak da konuşmasında Sosyal Hizmet bölümünün İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yüz akı bölümlerinden biri olduğunu ifade etti. “Sosyal Hizmet bize yaşamayı sevdirir, yaşamımız boyunca karşılaştığımız bütün sorunlarla başa çıkmayı sosyal hizmet çalışanlarının desteği ile başarırız” diyen Prof. Dr. Kızıltoprak Sosyal Hizmet Bölümü 6. Poster Tez Sunum ve Bilim Şöleni’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve programa katılanlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 
Amacımız Farkındalık Oluşturmak 
Sosyal Hizmet bölümü 6. Poster Tez Sunum ve Bilim Şöleni kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren etkinlik koordinatörü Sosyal Hizmet bölümü Öğretim Görevlisi Metin Öksüz de toplumda yaşanan sosyal sorunlar ve dezavantajlarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Bu kapsamda 34 grup ve 25 paydaş ile birlikte 102 farklı tez poster çalışma gerçekleştirildiğini belirten Öksüz bu çalışmaları yürüten öğrencilere onlara destek veren akademisyenlere ve dış paydaşlara teşekkür etti. 
Dünyadaki Sosyal Rahatsızlıklar Sosyal Sağlık Çalışanlarıyla Aşılacaktır
Yapılan konuşmaların ardından çalışmalara destek veren kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Teşekkür belgelerinin takdimini ardından da İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Tomanbay’ın konferansına geçildi. Prof. Dr. Tomanbay konuşmasında sosyal hizmet kavramının ikinci dünya savaşı sonrası gelişmeye başladığını ifade etti. Ülkemizde özelikle son yıllarda sosyal hizmetin öneminin anlaşılmaya başlandığını ifade eden Tomanbay, Yalova Üniversitesi’nde yapılan bu etkinliğin kamu-üniversite ve sivili toplum kuruluşlarının sosyal hizmet alanındaki işbirliğine mükemmel bir örnek teşkil ettiğini ifade etti. Sağlığın genel bir tanımını yapan Prof. Dr. İlhan Tomanbay, “Sağlıklı olmak sadece bedensel değil,  ruhsal ve sosyal olarak da sağlıklı olmaktır. Dünya genelinde sağlık problemleri oransal olarak ifade edildiğinde yüzde onu bedensel,  yüzde yirmisi ruhsal, yüzde yetmişi de sosyal rahatsızlıklardan oluşmaktadır” ifadesini kullandı.  Dünyanın sürekli değişim içinde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Tomanbay, sürekli devam eden toplumsal değişim ve dönüşümlerin bireyler üzerindeki olumsuz etkilerini önleyecek olanların da sosyal hizmet bölümlerinden mezun olacak olan ve kendilerine sosyal sağlık çalışanı diyeceğimiz kişiler olduğunu ifade etti. 
2 gün boyunca devam edecek olan etkinlikte İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Tomanbay’ın konferansının ardından bildiri sunumlarına geçildi. 

Bu haber 804 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

Yalova Üniversitesi Sağlık Çalışanları İçin ‘Video Laringoskop’ Üretti

Yalova Üniversitesi Sağlık Çalışanları İçin ‘Video Laringoskop’ Üretti Yalova Üniversitesi, küresel salgın COVID-19 ile en ön sırada savaşan sağlık çalışanlarına destek olmak amacı ile b...

Yalova Üniversitesi’ne Yeni Sistem Odası Kuruldu

Yalova Üniversitesi’ne Yeni Sistem Odası Kuruldu Eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini teknolojinin son yenilikleri ile zenginleştiren Yalova Üniversitesi, pe...
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık