ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Meteoroloji Arazi Konusunda Ziya Öztabak'a Cevabımız

Meteoroloji Arazi Konusunda Ziya Öztabak'a Cevabımız

Tarih 02 Ekim 2018, 21:17 Editör Dursun DEMİR

Yalova Platformu’nun Meteoroloji arazisine okul binası yapılması projesini bir basın açıklaması ile protesto etmesinden sonra, Ak Parti Yalova İl Başkanı Ziya Öztabak’ın platformu Vefa Salman ile yandaş ilan etmesi üzerine yeni bir basın açıklaması yayımladı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Yalova Platformu’nun Meteoroloji arazisine okul binası yapılması projesini bir basın açıklaması ile protesto etmesinden sonra AKP Yalova İl Başkanı Ziya Öztabak’ın platformu Vefa Salman ile yandaş ilan etmesi tam bir Akıl ve Vicdan Tutulmasıdır. Yalova Platformu; kentin doğasını, sağlıklı yaşam yapısını, suyunu, toprağını bozacak her türlü projenin, eylemin kimin tarafından yapıldığına bakmaksızın karşısında olmuştur. Vefa Salman ile yandaş ilan ettiği Yalova Platformu’nun yaptığı bazı eylemleri hatırlatalım;

1.       Vefa Salman dört yolda ağaçları kestirip üst geçit yapılmasına zemin hazırlarken meydanlara çıkıp protesto eden grup Yalova Platformu idi

2.       Vefa Salman Yalova açık hava müzesi arazisini imara açalım derken protesto eden grup Yalova Platformu idi

3.       Halk Eğitim bahçesini Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına oradaki ağaçları kesip yeşilliği yok ederek ofis binası dikmesi için Yalova Belediyesi tarafından tahsis edilirken ortaya çıkıp protesto eden gene Yalova Platformu idi.

4.       ve bunun gibi daha bir çok eylem sıralayabiliriz.

 

Peki biz platform olarak Vefa Salman’a karşı bu eylemleri yaparken siz nerede duruyordunuz? Yandaşmıydınız karşımıydınız? Siz, dörtyoldaki ağaçları kesmesi sebebiyle Vefa Salman’a destek açıklaması yapıyordunuz .

Şimdi ise Yalova Platformu’nu Vefa Salman’ın yandaşı ilan ederek yanlış bir projeyi perdelemeye çalışıyorsunuz. Akıl, vicdan sahibi birisi böyle bir ithamda bulunamaz.

Ziya Öztabak açıklamasında o arazideki ağaçlara zarar vermeden, ağaçları koruyarak bina yapacaklarını belirtmiştir ki bu da kendisinin araziyi hiç tanımadığının ispatıdır. Aynı masalı daha önce Yalova Halk Eğitim Merkezi bahçesi Yalova Sanayi ve Ticaret Odasına verilirken de dinlemiştik. Şimdi ofis binası dikildi ve görünürde bahçede ne bir ağaç ne de yeşillik emaresi kalmış, dev bir beton garabet dışında.

Ziya Öztabak, deprem konusunda uzman olan kişi ve kurumların haykırışlarına kulak tıkamakta, bir deprem sonrası bölgemizdeki deniz içi fayların kırılması sebebiyle oluşabilecek büyük dalgaların yaratacağı tehlikeleri görmezlikten gelmektedir. Bu dalgalara yakalanacak olan ilkokul çağındaki çocuklar için acaba ne önermektedirler? Kendisine destek çıkan muhtarlar ve okul aile birliği üyelerinin bu konuda ki bilgileri ne düzeyde acaba?

İDO iskelesinin karşısında, trafik yoğunluğunun olduğu bir yere okul yapmak nasıl doğru olabilir. Yanlış yer seçiminin yol açacağı yeni trafik sorunlarını tüm Yalova halkı yaşayacaktır.

Nasıl ki Vefa Salman ve çevre denilince akla hemen dörtyolda katledilen ağaçlar geliyorsa, eğer meteoroloji alanına okul yapım projesi gerçekleşirse çevre ve Ziya Öztabak denilince de akla hemen buradaki ağaçlar ve yeşil alan akla gelecektir. Buna ilave olarak bir deprem sonrası oluşabilecek dev dalgalar bu okuldaki öğrencilere zarar verirse kendisi bunun sorumlusu olacaktır.

 

Yalova Platformu

2 Ekim 2018

Bu haber 2922 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Doğa - Çevre

YALOVA BELEDİYESİ KENTİ DAHA GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

YALOVA BELEDİYESİ KENTİ DAHA GÜZEL GÖRÜNÜME KAVUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYOR Yalova Belediyesi, kent genelindeki park, bahçe ve yeşil alanlarda yaptığı çalışmalarla Yalova’yı layık olduğu görü...

ARAÇ FİLOSUNA YENİ ÇÖP TAKSİ EKLENDİ

ARAÇ FİLOSUNA YENİ ÇÖP TAKSİ EKLENDİ Çınarcık Belediyesi araç filosunu genişletmeye devam ediyor.
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık