ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin İstihdamında Yeni Dönem

Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin İstihdamında Yeni Dönem

Tarih 01 Nisan 2018, 23:04 Editör Kahraman Memiş

Kurum bakımından ayrılan gençlerin istihdamında yapılan iyileştirmelere yönelik 2828 Sayılı Kanunun Ek 1. Maddesinde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gençlerimizin İstihdamına Yönelik İyileştirmeler Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Girdiİl Tercihleri Dikkate Alınacak.

Yeni Kanunla birlikte Bakanlığımızın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin 18 yaşını doldurdukları, korunma, bakım tedbir kararı veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren, 5 yıl içinde başvuru yapmaları halinde, hak sahibi olduğu onaylananların bilgileri,  Devlet Personel Başkanlığına bildirilecek. Hak sahiplerinin atamaları il tercihleri dikkate alınarak, kura usulü ile yapılacak. İşe yerleştirmede öncelik sırasıyla lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına verilecek.

 
Başvuru Süresi 5 yıla çıkarıldı
Kurum bakımından ayrılan gençlerin desteklenmesi için 2828 Sayılı Kanunun Ek 1. Maddesinde yapılan değişiklik ile bazı yeni düzenlemeler hayata geçirilmiş oldu.
18 yaşını doldurdukları ve korunma, bakım tedbir kararı ve himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren 2 yıl içerisinde Bakanlığa başvurma koşulu, 5 yıl olarak düzenlendi.
Ayrıca daha önce 2 yıl başvuru şartını taşımaması sebebiyle bu haktan yararlanamayan gençler de 5 içinde Bakanlığa başvurarak istihdam hakkından yararlanabilecekler.

Yılda 3 Atama
Yılda bir defa yapılmakta olan atama işleminin, yılda en az üç defa yapılması getirilen değişiklikler arasında. Önceki Kanunda lise ve üzeri mezunu olan hak sahiplerinin KPSS sonuçlarına göre yapılan atamaları, yeni düzenlemeyle birlikte tüm öğrenim düzeyleri için il tercihleri de dikkate alınarak kura usulü ile yapılacak.
 
Öğrenim Durumuna Uygun Atama
Yine önceki Kanunda lise ve üzeri mezunu olan hak sahiplerinin memur kadrolarına; ilkokul ve ilköğretim mezunlarının ise yardımcı hizmetler kadrosuna atamaları yapılırken; yeni düzenleme ile kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak öğrenim durumlarına uygun kadrolara atanmaları sağlanacak.
Ayrıca 2828 sayılı Kanunun Ek 1. Maddesi kapsamında ataması yapılan ve fiilen görevde bulunanlar, Kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ve öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlara atanabilecek.

Bu haber 1936 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Özel Haber

Çınarcık Halkı Başkanını Seviyor

Çınarcık Halkı Başkanını Seviyor Haber sitemiz adına, Çınarcık İlçemizde çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Çınarcık’lı farklı kişilerle görüşmeler yapt...

Altınova TEKNOFEST’te yerini aldı

Altınova TEKNOFEST’te yerini aldı Altınova, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (T...
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık