ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
KIZILPINAR TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMININ TEMELİ ATILDI

KIZILPINAR TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMININ TEMELİ ATILDI

Tarih 15 Temmuz 2016, 02:19 Editör Dursun DEMİR

Çerkezköy Kızılpınar Kanalizasyon İnşaatı’nın temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

Toplam maliyeti KDV hariç  23 milyon 331 bin 342 TL olacak olan ihale kapsamında yapılacak olan şebeke inşaatı, terfi hattı ve kollektör hattının toplamı uzunluğu 77 bin 825 metre olacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bugün Kızılpınar’da temeli atılan Çerkezköy Kanalizasyon İnşaatı temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak başa, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, Kızılpınar Mahalle Muhtarı Ahmet Milli, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi bürokratları ile çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan temel atma töreninde ilk konuşmayı TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa yaptı. Sözlerine bugün yapılacak temel atma töreninin TESKİ’nin yaptığı en büyük 3. yatırım olduğunu belirterek başlayan Dr. Şafak Başa, projenin Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ısrarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatı ile hazırlanarak bugünlere geldiğini, projenin TESKİ tarafından yapıldığını, İller Bankası tarafından onaylandığını kaydetti.

17 HAZİRAN’DA YER TESLİMİ YAPILDI

İlk etapta 32 milyon 106 bin TL’lik kredinin bu büyük yatırım için İller Bankası ile imzalandığını, ardından ihalesinin yapıldığını, 6 Haziran tarihinde sözleşme imzalandığını ve ardından 17 Haziran’da yer teslimi yapılarak bugünlere gelindiğini vurguladı ve proye destek veren, sahiplenen İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel’e teşekkür etti

77 BİN 825 METRE UZUNLUĞU OLACAK

Proje kapsamında 1 adet terfi merkezi yapılması, scada otomasyon sistemi kurulması, Çerkezköy merkez ve Kızılpınar Mahallelerinden gelen atık suların 3860 metre uzunluğunda Q1400 mm’lik kolektör hattı ile Terfi Merkezi’ne iletilmesi, Terfi Merkezi ile Çerkezköy Atıksu Arıtma Tesisi arasında 1040 metre Q900 mm’lik polietilen terfi hattı inşaatı yapılması, Kızılpınar’da 72 bin 925 metre kanalizasyon şebeke inşaatı yapılmasının planlandığını belirten Dr. Şafak Başa, proje kapsamında yapılacak olan kanalizasyon şebeke inşaatı, terfi hattı ve kollektör hattı toplamı uzunluğunun 77 bin 825 metre olacağını belirtti.

PROJENİN ÖMRÜ 35 YIL OLACAK

Projenin ömrünün 35 yıl olduğunu ve yapılacak altyapının 2050 yılı ve 63 bin nüfus baz alınarak yapıldığını ifade eden TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Kızılpınar’da yapılacak olan kanalizasyon altyapı çalışmasının mahalledeki tüm yerleşim yerlerini kapsadığını belirterek, yapılacak olan yatırımın Kızılpınar’a, Tekirdağ’a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

ALTYAPIYA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın ardından kısa bir konuşma yapan İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ferit Yüksel, İller Bankası olarak altyapı çalışmalarına ayrım yapmadan pozitif ayrımcılık yaptıklarını, taş üzerine taş koyanın yanında olduklarını söyledi. Yeni kurulan Büyükşehir Belediyeleri arasında Tekirdağ’ın önemli mesafe kat ettiğini ve TESKİ ile koordineli çalıştıklarını ifade eden Ferit Yüksel, projeye katkılarından dolayı Çerkezköy ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyeleri ile TESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı’nın ardından kürsüye Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay çıktı. Sözlerine açılışa katılan konuklara ‘Hoş geldiniz’ diyerek başladı.

GÖRMEZDEN GELENLERE SERT ÇIKTI

“Bugün Çerkezköy’ün çok önemli bir altyapı projesinin temelini atıyoruz. Bugün Çerkezköyümüzün geleceği adına yapılan bu önemli yatırıma katılım gösterenlere teşekkür ediyorum” diye sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Kaymakamımız Sayın Metin Kubilay mazeret bildirerek açılış törenimize katılamadılar. Ben, özellikle katılamayanlara, sürekli katılamayanlara, görmezden gelenlere de bu yatırımın Çerkezköy’e, Çerkezköy’ün geleceğine yapıldığını bir kere daha hatırlatıyorum. Buraya katılan hiç kimseyi bizler unutmayız. Çeşitli açılışlarda Çerkezköy Belediyesi’ni görmezden gelebilirsiniz, Çerkezköy’de yaşayan vatandaşların oyları ile seçilmiş Belediye Başkanını da görmezden gelebilirsiniz, biz bunlara aldırmayız, milletin gördüğü bizler için kafidir. Bugün önemli bir temel atıyoruz. Projenin adı ‘Çerkezköy Kanalizasyon Altyapı İnşaatı’. Bu önemli projeyi Çerkezköy’e kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Göreve geldiği günden beri başarılı çalışmalar ortaya koyan ve bu proje için yoğun mesai harcayan TESKİ’mizin Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’ya ve çalışma arkadaşlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi ve proje ile ilgili şu bilgileri verdi:

 

KDV DAHİL 27 MLİYON TL’LİK BİR YATIRIM

 

“Projemizin toplam yatırım bedeli KDV dahil  27 milyon TL civarında. Bir aşaması; yeni bir kollektör hattı Çorlu Deresi’ne paralel olarak Çerkezköy’ün derelerine akan kanalizasyonu toplayacak Veliköy’de yeni yapılan arıtma tesisine taşıyacak. Diğer taraftan; yıllardır Çerkezköy’ün gelişen mahallelerinden Cumhuriyet Mahallesi’nin görmezden gelinerek kanalizasyonunun ormana deşarj edildiği bir meseleyi yine TESKİ’miz çözümlüyor. Cumhuriyet Mahallesinin kanalizasyonu toplanarak kollektör hattına bağlanacak ve bugüne kadar yaşanan, kamuoyunun da yakından takip ettiği çevre rezaletine artık son vereceğiz.

 

KIZILPINAR’IN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ

 

Bu önemli projemizin önemli ayaklarından biride tabi ki Kızılpınar Mahallemizin altyapı inşaatıdır. Önemine vurgu yapmak içinde bu temeli Kızılpınar’da atıyoruz. Yaklaşık 20 yıl önce dönemin Belediye Başkanı Adnan Er tarafından yaptırılan Kızılpınar kanalizasyon altyapısı bugünlere kadar hizmet verdi. Ancak Kızılpınar o günlerden bugünlere ciddi nüfus artışı gösterdi. O tarihlerde 2 bin 500-3 bin civarında olan nüfus yaklaşık 10-12 kat arttı. Bugün mahallemiz nüfusu 30 binlerle ifade edilir duruma geldi. Kızılpınar’da 2012-2014 yılları arasında yeni içme suyu tamamlandı ve şimdi de altyapı kanalizasyonunun temelini atıyoruz ve Kızılpınar’ın geleceğine yatırım yaparak altyapı sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.”

 

KIZILPINARLI VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ BİLİYORUZ

 

“Çerkezköy Belediyesi olarak göreve geldiğimizde Kızılpınar’ın 287 sokak ve 20 caddesinden geçmiş içme suyu hatlarının trenşe tamirlerini tamamladık. Kızılpınarlı vatandaşlarımızın mağduriyetlerini biliyoruz. Uzun süren altyapı sorununun arkasından üstleri açık bırakılan yollarda sokaklarda tozlu topraklı, çamurlu günler yaşadılar. Bizler çalışmalarımızla bunları hafiflettik. Ancak üstyapının tamamen üstesinden gelmek için altyapının tamamlanması ihtiyacı vardı ki işte o güne geldik” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay konuşmasına şöyle devam etti:

 

KIZILPINAR’A HAZIRLIKLI GELDİK

 

Şimdi biz bütün bu sıkıntılarının farkında olarak Kızılpınar’a hazırlıklı geldik. Altyapı inşaatımız bugün başlıyor. Bizler Çerkezköy Belediyesi olarak Kızılpınar’da 287 sokak 13 caddede, Büyükşehir Belediyemiz 7 ana caddede asfalt, kaldırım, beton yol, parke taş çalışmalarına hazırız. Yani şu demek: Altyapının ardından bizler Kızılpınarımızın bütün yollarını yaparak burada yaşayan hemşerilerimizi bu dertlerden kurtaracağız. Yani, ne söz verdiysek hepsini yerine getirmek üzere buradayız.

 

ÜST YAPI İÇİN HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK

 

Büyükşehir Belediyemiz bu yılki asfalt programlarında Kızılpınar’ın 7 ana caddesi var. Bizler, sizler de biliyorsunuz ki bugünlere 6-7 ay önce hazırlandık ve bu yolların yapımı için, yani Kızılpınar yolları için, asfalt ihalesi için Meclisimizden yetki aldık ve ihaleye hazır duruma geldik.

 

NASIL BİR BELEDİYE DEVİR ALDIK HERKESİN MALUMU

 

Nasıl bir Çerkezköy Belediyesi bütçesi aldığımız hepimizin malumu. Nasıl bir Kızılpınar Belediyesi aldığımız da sizlerin malumu. Her tarafı alt üst edilmiş, 50’nin üzerinde icra dosyaları ile bir Kızılpınar Belediyesi teslim aldık. Kimse merak etmesin bizler her türlü olumsuz yaklaşımlara rağmen Çerkezköy’e hizmet etme kararlılığı ile çalışmaya devam edeceğiz.


BU MİLLET HERŞEYİ İYİ BİLİYOR

 

Şuna inanıyoruz: Bu millet Çerkezköy için çalışanla çalışmayanın kim olduğunu iyi biliyor. Çamur atmaya çalışanın da çamur atılmaya çalışılanın da kim olduğunu bu millet çok iyi biliyor. Ucuz siyasetle bir yere varılamayacağını anlamayanlara bu milletin defalarca ders verdiğini de biz biliyoruz. Birilerinin kişisel hesapları var olabilir, bunları Çerkezköy üzerinden götürmeye de çalışabilir. Unutmayın, bu yaptıklarınızın hepsini bu millet görüyor, biz de görüyoruz. Aynı kararlılıkla, korkmadan Çerkezköy için mücadele edeceğiz.

 

KOCAMEŞE YOLU SOĞUK ASFALT KAPLANACAK

 

Kızılpınar’da altyapı başladı, hemen ardından yol ve kaldırımları bitireceğiz. Başka neler yapıyoruz, kısaca bunları da anlatalım. Hemen yan tarafta gördüğümüz ihalesi gerçekleşen, inşaatı başlayan Kızılpınar Kapalı Pazar Yerimiz tamamlanacak. Ardından Büyükşehir Belediyemiz, önümüzdeki hafta içerisinde Palmiye Konutları’nın oradan başlayarak 6 km civarında bir güzergahta Kocameşe Piknik Alanı’na doğru giden yolumuzu soğuk asfalt çalışmasına başlıyoruz. Kocameşe Piknik Alanı’nda da ayrıca düzenlemeler yapacağız. Yani şunu söyleyelim: Bizler artık her an Kızılpınar’dayız.”

 

FUTBOL SAHASI ÜZERİNDEN SERT TEPKİ

 

Konuşmasını “Buraya kadar gelmişken yan taraftan bahsetmeden geçemeyeceğim” diye devam ettiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Hemen yan tarafımız Kızılpınar Futbol Sahası. Uzun yıllardır da bu şekilde kullanıldı. Bizler bu yeri futbol alanı olarak Kızılpınar’a yakışan bir futbol sahası yapma niyetine girdik. 2013 yılında Kızılpınar Belediyesi bu yeri, eğitim alanından spor alanına dönüştürmüş, Milli Eğitim Müdürlüğü de bu değişikliğe kayıtsız kalmış. Biz spor alanında bulunan bu alanda yatırım yapma niyetine girdiğimizde ‘Biz buraya okul yapacağız’ dediler.

 

BUGÜNE KADAR NEDEN GÖRMEDİNİZ?

 

İtirazım okul yapımına değil. Ancak bir yere dikkat çekelim. Tekirdağ’ın en yoğun nüfus alan mahallesi belki de Kızılpınar Mahallesi. Eğitim yatırımı adına böylesine kritik bir mahallede siz kendinize ait bir alanınıza okul yatırımı yapmak için neden bu kadar beklediniz? Kızılpınar’ın okul ihtiyacını neden bugüne kadar görmediniz? İkili öğretimlerde zor şartlarda eğitim gören öğrencilerin durumunu neden bugüne kadar fark etmediniz? Buralar tam anlamıyla muammadır. Çerkezköy Belediyesi yeri talep ettiğinde Kızılpınar’a okul yapma ihtiyacını hatırlamanız sevindirici ancak sizin göreviniz itibari ile düşündürücüdür.

 

HEMEN OKUL YAPILACAK SÖZÜ VERİLSİN

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son gelen yazılarında, yerin eğitim alanına dönüştürülmesi talebi var. Ben Çerkezköy Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Buranın ihtiyacı olan her şeye kucak açarız, okul yapılsın mutluluk duyarız. Ancak bu okulun buraya hemen başlanacağına dair söz istediğimizin de altını çiziyorum” diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİRİN OKUL TEMEL ATMA TÖRENİNE BİLE GELMEDİLER

 

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz 11 ilçede 11 okul projesini açıkladığında en ciddi ihtiyaç burada diye Kızılpınar’da yaptı” diyen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Okul orada yükseliyor. Ama İl Milli Eğitim Müdürü lütfedip o okulun temel atma törenine gelmediler. Bunların altını burada bir kere daha çiziyorum. Bu temeller atılıyor, bu okullar yapılıyor, bu yatırımlar gerçekleşiyor, bunların hepsi Tekirdağ’ın ve Çerkezköy’ün geleceği için, burada yaşayan çocukların geleceği için yapılıyor” dedikten sonra konuşmasını şöyle tamamladı:

GÖKTEN ZEMBİL İLE İNMEDİK, BİZİ HALK SEÇTİ

 

“Evet, Bizler Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bizler Cumhuriyet Halk Partili Belediyeleriz, bunu da gururla söylüyoruz. Biz buraya gökten zembille inmedik. Bizi buraya, bu koltuklara bu millet getirdi. ‘Hizmetin siyaseti olmaz’ sloganı ile ayırmadan herkese hizmet veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Ancak herkesten de aynı duyarlılığı bekliyoruz. Herkesten de bu kentin geleceği için yapılacaklara engel değil, katkı istiyoruz. Bunu da bu millet için istiyoruz. Kiremit tozunu haber yapan gazeteci arkadaşlarım, bunu sizlere de söylüyorum.

 

BAŞLANACAK PROJELER İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

 

Bizler Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Sayın Kadir Başkanımız ile beraber Çerkezköy’ün geleceği için, yatırımlarımız için çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde şu anki tır parkının olduğu alanda Kültür Merkezimiz ihale aşamasına geldi, temeli atacağız. Ardından Cengiz Topel Caddesi üzerinde kapalı yüzme havuzu ihale aşamasında, temelini atacağız. Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin yeri değiştiği için projesi ihale aşamasına gelmek üzere, temelini atacağız. Çerkezköy Kent Parkı’nın çalışmaları tamamlanıyor. Veliköy Kapalı Düğün Salonu ihale aşamasında, temelini atacağız. Bağlık Mahallesi’nde yeni viyadük için çalışmalarımız devam ediyor. Çerkezköy içerisinde de asfalt yol çalışmalarımız bu ay itibari ile hız alacak, ışıklandırma çalışmalarımız başlayacak. TESKİ proje çalışması bitme aşamasında, Ambardere bölgesinin kanalizasyon altyapısını yapacağız. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde atıklardan, mahalleyi kötü kokular altında bırakan Kavak Deremiz projelendiriliyor, ıslah edeceğiz. Kızılpınarmızın da Çerkezköy’ün de tüm yeşil alanlarında yeni yeşil alanlar yapmaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Sürekli bu kentin geleceği, çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yani yapacak çok işimiz var.

 

HAYIRLI OLSUN

 

Ben lafı çok da fazla uzatmadan bir kere daha, bu temelin Çerkezköy ve Tekirdağımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bizleri sabırla bugünlere kadar bekleyen Kızılpınarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sabrın sonunu selamete erdiren TESKİ’mize teşekkür ediyorum. Bizler, vatandaşlarımızdan aldığımız güçle, Çerkezköy için, Çerkezköy’ün geleceği için çalışmaya ve ‘Sevdamız Çerkezköy’ demeye devam edeceğiz.

 

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN ÇALIŞMA AZMİ BENİ MUTLU EDİYOR

 

Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak, 832 gündür Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, “832 gündür Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum ve İlçe Belediye Başkanlarımızla birlikte Tekirdağ için çalışıyoruz. Kalan günlerimizi de dolu dolu ve Tekirdağ’a faydalı bir şekilde çalışarak sürdüreceğiz. Çünkü biz Tekirdağ’ın tamamına en güzel hizmeti vermek için yola çıktık. Görüyorum ki yatırımlar için bütün İlçe Belediye Başkanlarımız var güçleriyle çalışıyor. Hiçbirini ayırt etmiyor ve çok seviyorum. Onların bu çalışma azmi beni mutlu ediyor.

SİZDEN RİCAM SABIRLI OLUN

Kızılpınar Mahallemizin planına daha seçim zamanındayken başlamıştık. O zamanlar buralara geldiğimizde her yer çamur içindeydi. Daha o zaman demiştim ki; ‘Allah bize bu görevi nasip ederse buranın düzenlemelerini en kısa zamanda tamamlayıp, vatandaşımızın bu çilesine son vereceğiz.’ Nitekim bu göreve başladık ve bugün burada Kızılpınar Mahallemizin en büyük sorununa kazma vuruyoruz. 34 bin nüfuslu mahallemize, 63 bin nüfusa dayanıklı bir projeye başlıyoruz. Bu mahallemizin bu hizmete ihtiyacı var. Ancak şimdiden söylemeliyim ki bu çalışmalar esnasında biraz sıkıntı çekeceksiniz. Sizden tek ricam, lütfen sabırlı olun.

ATATÜRK’E SAYGISIZLIĞA TEPKİ GÖSTERDİ

Ben ayrıca, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha anmak istiyorum. Ulu Önderimize ‘Gazilik’ unvanını Türkiye Büyük Millet Meclisi vermiştir. Bu unvanın tartışılmasını dahi şiddetle kınıyorum ve bu tartışmayı saygısızlık olarak görüyorum. Yaşanan bu saygısızlığa, Çerkezköyümüzün, parti ayırt etmeden karşı çıkmasını da takdirle karşılıyor ve tebrik ediyorum.”

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Çerkezköy Kanalizasyon İnşaatı’nın temeli yapılan duanın ardından atıldı.

 


Bu haber 2468 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TEKİRDAĞ

MÜSİAD OCAK AYI SAMEKS VERİLERİ YAYINLANDI

MÜSİAD OCAK AYI SAMEKS VERİLERİ YAYINLANDI 2020 yılı Ocak ayında mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış SAMEKS Bileşik Endeksi açıklandı. Buna göre SAMEKS B...

Başkan CANDAN; "Meselesi Türkiye Olan Her Kesim Bir Kez Daha Kenetlenmiştir”

Başkan CANDAN; Başkan CANDAN; 'Yapısal Dönüşüm Adımları Paketi' Meselesi Türkiye Olan Her Kesimin Nasıl Kenetlenebileceğin...
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık