ResimLink - Resim Yükle
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
YALOVA TARIMINA BÜYÜK HİBE DESTEĞİ

YALOVA TARIMINA BÜYÜK HİBE DESTEĞİ

Tarih 19 Nisan 2015, 15:50 Editör Dursun DEMİR

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarda, İlimizde başvurusu gerçekleştirilmiş olan 13 Projeden 8 tanesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıca, kabul edilerek % 50 Hibe Desteği kapsamına alınmıştır.

Ak Parti Yalova İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklama; "2014-2015 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarda, İlimizde başvurusu gerçekleştirilmiş olan 13 Projeden 8 tanesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıca, kabul edilerek % 50 Hibe Desteği kapsamına alınmıştır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tabandan yukarıya doğru yaklaşımla katılımcılığı sağlayan, yerel kapasiteyi ve örgütlenmeyi geliştiren, istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini artıran ve çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas alan projelerin yanı sıra kırsal altyapının rehabilitasyonuna yönelik projeler de desteklenmektedir.

2014-2015 Yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yürütülen 9. Etap Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ çerçevesinde; İlimizde başvurusu gerçekleştirilmiş olan 13 Projeden; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ankara Merkez Proje Değerlendirme Birimince kabul edilen 8 projenin toplam tutarı; 12.000.000 TL olup, Bakanlığımızın sağlayacağı toplam Hibe desteği ise 5.780.000 TL’dir.

2014/2015 yılı Kırsal yatırımlarında.

İlimizde %50 Hibe Kapsamında Desteklenecek Projeler;

Yaş meyve sebze paketleme ve depolama tesisi (4 Adet)

Et ve et ürünleri işleme paketleme ve depolama tesisi (1 Adet)

Hayvansal orijinli gübre işleme ve paketleme tesisi (1 Adet)

Broyler (et tavukçuluğu) tesisi (1 Adet)

Altmış (60) baş sağmal kapasiteli süt hayvancılığı tesisi (1 Adet)

Programa alınması uygun görülen bu yatırımlar için yatırımcılar ile  05.06.2015 tarihinde İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz de   Hibe Sözleşmeleri imzalanacaktır."

 

                                  Yusuf Ziya ÖZTABAK

                           AK PARTİ YALOVA İL BAŞKANI N

Bu haber 3486 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gıda - Tarım ve Hayvancılık

Tıbbi bitkiler ve alternatif tıp hayatımızın bir parçası

Tıbbi bitkiler ve alternatif tıp hayatımızın bir parçası Prof. Dr. Fatih Satıl, “Türkiye geleneksel halk tıbbı konusunda oldukça zengin içeriğe sahip.

ARTA KALAN YEMEKLER SOKAKLARDAKİ CAN DOSTLARIMIZA UMUT OLUYOR

ARTA KALAN YEMEKLER SOKAKLARDAKİ CAN DOSTLARIMIZA UMUT OLUYOR Yalova Belediyesi şirketleri tarafından işletilen kafelerde günlük arta kalan yemekler, sokak hayvanlarına aş oluyo...
Edep Bir Tâc İmiş Nûr-i Hudâ’dan...23 Kasım 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık