ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Av. İsmail  Altay;

Av. İsmail Altay; "ŞANLI 29 O CAK DİRENİŞİMİZ"

Tarih 29 Ocak 2014, 22:19 Editör Dursun DEMİR

Batı Trakyalı Türkler olarak bizler; Bu ağır ve sorumluluk taşıyan görevi yerine getirecek mücadeleci gücümüzü Batı Trakyalılık ruhumuzdan alıyoruz.

Batı Trakyalı Türkler olarak bizler   Bu ağır ve sorumluluk taşıyan görevi yerine getirecek mücadeleci gücümüzü  Batı Trakyalılık ruhumuzdan alıyoruz. 


Çünkü Batı Trakyalı Türkü mücadelecidir. Hürriyet ve Özgürlük mücadelesinde  Batı Trakya topraklarında   1829 lu yıllardan beri  1. Ve 2. Balkan savaşlarının içinde kalmış  Bulgar istilaları görmüş  Yunan çetecilerinin andartların baskılarına maruz kalmış  İtalyan  askerlerinin tacizlerine uğramış  2. Dünye savaşında  Alman askerleri ve Yunan çetecilerinin  baskı ve tacizlerine  maruz kalmış  Mücadeleden yılmamış Hak ve özgürlük adına devamlı mücadelenin içinde olmuştur.

                 Bu nedenlerle de Tecrübe kazanmıştır bu tecrübenin en son halkası ise  Soydaş beyanını  çekemeyenlere karşı  olan 29 Ocak 1990 daki Şanlı Gümülcine direnişidir.    

                29 Ocak 1990 tarihi  Batı Trakyalıların özgürlük mücadelesinde bir ivme kazandığı tarih olarak   Tarihteki yerini almıştır.  Gümülcine meydanında toplanıp yürümek isteyen soydaşlarımıza izin verilmemiş ve baskı konmuş iken  Bu baskılara karşı  tüm Batı Trakyalılar  tek vücut olmuş   birlik beraberliklerini pekiştirmek için   Gümülcine meydanında toplanma sözü ver8mişler ve toplantıya gelirken  Yunan engeli ile karşılaşmışlardır. Bu engelleri geçip Gümülcine meydanına gelmek isteyen soydaşlarımız çocuk genç yaşlı kadın erkek   hiç durmadan tarlaları dağları aşmışlar engel ve bariyerlerin etrafından dönerek  yürüyerek Gümülcine meydanına ulaşmışlardır. Bu arada     ise Yunanlı ların engellemeleri ile karşılaşmışlardır.  Yunanlıların desteklediği yunanlı yürüyüşçüler  ve polisler soydaşlarımıza  çeşitli baskılar yapmış  bazı kişiler yaralanmışlar bazı kişiler tutuklanmış ve hakaret görmüş bazı kişiler de  Tehdit edilmişlerdir. Bu arada  En büyük   baskıyı ise Türk Azınlığın  Milletvekili Faikoğlu görmüştür.    Faikoğlu Saldırılar nedeniyle komaya girmiş  Acilen Türkiye tarafından hemen anavatana getirilmiş ve müdahale edilerek sağlığına kavuşturulmuştur.

                                Anavatanın müdahelesiyle olaylar engellenmiş    bu arada   da  birliktelik ve dayanışma yürüyüşü amacına erişmiş ve   Gümülcineden yapılan  haykırış dünya medyasında ve  Türk dünyasında haklı yerini bulmuş ve Türk azınlığın sorunlarının  tüm dünyaya duyrulma fırsatı yakalanmıştır.

              İşte  şanlı tarihimizn  her safhasında Özgürlük ve Bağımsızlık adına  mücadele eden  Batı Trakyalılık ruhu  bunun için yılmadan çalışır bunun için vefakar ve cefakardır.  Gelenek ve Göreneklerine bağlıdır bunun için mücadelecidir.  Bunun için dayanışmacıdır . Şeref ve özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutar.

Şanlı 29 0cak direnişimiz  Tüm  Batı Trakyalılara ve Türk dünyasına  Kutlu olsun.      


Yalova BTTDD Adına Av. İsmail  Altay              

Bu haber 3816 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yerel Gündem

BANKALARDAN 234 BLOKE KALDIRILDI

BANKALARDAN 234 BLOKE KALDIRILDI Yalova Belediyesi, mükelleflerinin online işlem menüsü üzerinden ödeme yapabilecekleri banka ağını genişletti.

Başkan Bağatar Saygı ve Rahmetle Anıyorum

Başkan Bağatar Saygı ve Rahmetle Anıyorum Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, "Değerli büyüğümüz merhum CEVDET AYDIN'ı vefatının 22. yıldönümünde ...
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık