ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Eğitimde ve Öğretimde Alınacak Güvenlik Önlemleri"

Tarih 24 Eylül 2010, 18:05 Editör Kahraman Memiş

İlimizdeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar ile Yalova Üniversitesinde başlayacak olan

T.C.

YALOVA VALİLİĞİ

Emniyet Müdürlüğü

 BASIN AÇIKLAMASI

 

 

            İlimizdeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar ile Yalova Üniversitesinde başlayacak olan 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde risk durumuna göre değerlendirme yapılarak her okulda sorumlu 1 Emniyet Müdür Yardımcısı, 1 Şube Müdürü, 1 Okul Polisi ve ekipler marifetiyle her türlü emniyet tedbiri alınacak olup alınacak güvenlik önlemleri aşağıya çıkartılmıştır.

 

 

İlimizdeki tüm okullarda görevlendirilen irtibat görevlilerimiz;

 

1-       Okul güvenliği ile ilgili kurumlar arası etkili iletişimin geliştirilmesini sağlayarak okul yöneticileri ve okul aile birlikleri görevlileriyle devamlı telefon ve yüz yüze irtibatlı olunacak, ayda en az bir defa görüşülerek gündeme gelen istek ve temenniler tespit edilecektir.

2-       Okul güvenliği ile ilgili acil önlem alınması gereken bir olumsuzluk (Şikayet, İhbar) tespit edilmesi halinde ilgili birimlerimize derhal bilgi verilecektir.

3-       Sorumlu olunan okul ve öğrencilerin güvenliğinin en üst seviyede sağlanabilmesi maksadıyla yapılabilecekler değerlendirilecek, okul güvenliğinden sorumlu ekip veya ekipler ile devamlı diyalog içersinde bulunularak gerektiğinde birim amiri ile koordineli şekilde yönlendirmeler yapılacaktır.

4-       Okul yönetimi veya öğrencilerden gelen eğitim, seminer ve diğer sosyal talepler değerlendirilecektir.

 

 

Okullarda görevlendirilen ekiplerimiz;

 

1-      Giriş ve çıkış saatinden 10 dakika önce görev alacaklardır.

2-      Şiddet ve şiddet içerikli olaylara yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler alınacaktır.

3-      Görevli olunan süre içersinde meydana gelen olaylara müdahale edilerek gerekli işlemler yapılacaktır.

4-      Okul idarecileri ve öğretmenlerle irtibatlı olunacak, onlardan destek alınarak görev katılımları sağlanacaktır.

5-      Okul civarlarında yaya devriye şeklinde kontroller yapılacaktır.

6-      Okul önlerinde ve çevresinde okulla alakası olmayan şüpheli şahıslar ile seyyar satıcılar uzaklaştırılacak, gerektiğinde sorgulamaları yapılacaktır.

7-      Okul önlerinde genel trafik düzeni sağlanacak, öğrencilerin nöbetçi öğretmenler refakatinde güvenli bir şekilde giriş-çıkışları sağlanacaktır.

8-      Okul servis taşıtlarının kontrol ve denetimleri yapılacak, servis şoförlerinin geçmişte ahlaki yönden herhangi bir suça karışıp karışmadıkları araştırılacaktır.

9-      Giriş-çıkış saatleri haricinde sorumlu olunan okullar zaman zaman kontrol edilerek okul etrafında harici kişilerin öğrencilere veya eğitime müdahalesi engellenecektir.

10-   Öğrencilerin şiddet eylemleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla özellikle okulların yakın çevresinde bulunan umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimler yapılacaktır.

11-   İnternet kafeler okul devamlılığını aksatmayacak şekilde denetlenecektir.

12-   Okul önlerinde öğrencilerin sağlığını etkileyecek sokak tezgah üstü satış yapan şahıslara yönelik Belediye Başkanlığı ile ortak çalışma yapılacaktır.

13-   Okul önleri ve güzergahlarındaki karanlık noktalar tespit edilerek UEDAŞ’la görüşülüp aydınlatılması sağlanacaktır.

14-   Öğrencilerin ruhsal, bedensel ve cinsel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek müstehcen neşriyattan ve diğer olumsuz unsurlardan korunmasına yönelik okul etrafında satış yapan işyerleri denetlenecektir.

15-   Öğrencilerin yasadışı örgütlerin ve ideolojik faaliyetlerinin olumsuz etkilerinden korunması için gerekli tedbirler alınacaktır.

16-   Okul yöneticileri, aile birliği görevlileri ile gerektiğinde veli ve öğrencilerle görüşülerek gelen talep, şikayet ve ihbarlar değerlendirilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca okullarda meydana gelebilecek ve kriz olarak nitelendirilebilecek (cinayet, rehin alma, cinsel taciz/tecavüz, intihar vb.) olaylara müdahale edecek Asayiş, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlar ve Çocuk Şube Müdürlüklerine bağlı görevlilerden oluşan “Krize Müdahale Ekipleri” oluşturulmuştur.

 

 

 YALOVA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

 

Bu haber 4758 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

Uzaktan eğitimle hafız oldu

Uzaktan eğitimle hafız oldu Yalova Altınova İlçe Müftülüğü Merkez Kız Kur’an Kursu Öğrencilerinden 11 yaşındaki Nur Aleyna Albayrak, Kur’an-ı e...

Öğrencilerden evde geri dönüşüm projesi

Öğrencilerden evde geri dönüşüm projesi Yalova Altınova Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencileri, evlerinde geri dönüşüm projesi yürütüyor.
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık