ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
NEDEN HAYIR DİYORUZ

NEDEN HAYIR DİYORUZ

Tarih 25 Ağustos 2010, 20:40 Editör Kahraman Memiş

Türkiye çok ciddi iç ve dış sorunlar ile karşı karşıya olup çok sancılı bir dönemden geçmektedir.

NEDEN HAYIR DİYORUZ

     Türkiye çok ciddi  iç ve dış sorunlar ile karşı karşıya olup çok sancılı bir dönemden geçmektedir. Bu sıkıntılı süreç içerisinde, terörle mücadelede,etnik bölücülük,uluslar arası kriz ve çalkantılar,yolsuzluk,yoksulluk ve işsizlik ülkemizin en önemli gündemlerini oluşturmaktadır.

    Ülkemizde hayatın her alanında yaşanan, siyasal,sosyal,ahlaki,ekonomik ve güvenlik gibi sorunlar insanlarımızı bunaltmış,  çatışma ve kutuplaşmanın eşiğine getirmiştir. Bunun gibi sayısız sıkıntılar çözüm beklerken, sırf birilerinin kendilerini kurtarmak ve PKK’yı siyasallaştırmak adına Anayasa değişiklikleri ile oyalanması ülkemiz adına büyük kayıp ve talihsizliktir.

SEKİZ YILDIR NERDEYDİNİZ.

    Sekiz yıl boyunca AKP iktidarının sorunlar karşısındaki yetersizliği,ekonomiden iç ve dış siyasete, sözde özelleştirmeye kadar her alanda dış güçlerin dayatma ve emirlerine harfiyen boyun eğmiş. Milletin değil dış güçlerin iktidarı olmuştur.

    Türkiye sorun çözme yerine daha fazla sorun üreten bir ülke haline getirilmiştir. Yılların hassas dengeleri bozularak milletin iradesi yabancıların insafına terkedilmiştir. Açlığa,yoksulluğa,bir torba kömür ile iki paket makarnaya,işsizliğe ve yokluğa mahküm edilmiş insanlar ve bin yıllık kardeşliği sorgulatılmak istenen bir Millet gerçeği karşımızdadır.

   Yaşanan gelişmeler, her şeyi açığa çıkarmıştır.Artık yaşadıklarımız,yalanlarla saklanamayacak kadar aşikardır. İstismarla örtülmeyecek kadar netleşmiş,yandaş Tv,gazete ve sözde aydınların gizleyemeyeceği kadar bütün açıklığı ve vahameti ile karşımıza dikilmiştir.

   Sekiz yıldır anayasa değişikliği ile hiçbir girişimi olmayan bu iktidarın, Bu kısa süre içerisine sığdırarak bütün değerleri istismar ederek sahte göz yaşları ile Anayasa değişikliğine gitme oyunu mutlaka bozulmalıdır.

   Siyasi normalleşme süreci başlatılmadan,Ülkemizi yönetme becerisini kaybetmiş bu iktidara dayalı siyasi tablo değişmeden,Anayasa değişikliğine gitme doğru ve mümkün değildir.

   AKP’nin demokrasi, hukuk,özgürlük,değişim ve Milli irade gibi lafların arkasına saklamaya çalıştığı düşünce sistemi ve gizli gündemi ise Anayasa değişiklik süreci içerisinde açığa çıkmıştır.

   Milliyetçi Harekete Partisi, Anayasanın değişmesi gerektiği noktasında görüş bildirmiştir. Ancak bu değişikliğin,önce ahlaka uygun,başkalarının görüşüne saygı gösteren bir anlayışla,farklı düşünceleri de dinleyen,toplumun tamamına kulak veren geniş bakış açısı ile ve herkesin katkısının görüleceği tam bir uzlaşma arayışı ile, AKP’nin değil de Milletin Anayasası olması konusundaki uyarıları dikkate alınmamıştır.

AKP’NİN 3 GİZLİ GÜNDEMİ

  Yaşanan gelişmelerin ışığında AKP’nin üç gizli gündemi açığa çıkmıştır.

 

 •    Birincisi,yıllardır tek başına iktidar olmanın imkanlarını heba eden zihniyetin,iflasını gizlemek için Anayasa değişikliği ile kafa karıştırmaya ve gündem değiştirmeye çalışmasıdır. Oysa hepimiz biliyoruz ki, yoksulluğun da,işsizliğin de,yolsuzluğun da,bölücülüğün tırmanmasının da nedeni Anayasa değil,hükümettir.

 •     İkincisi ise, zihinlerdeki bölünmüş Türkiye’yi gerçekleştirmek için yıkım projesinin uygulanmasında kendilerini önleyecek Hukuki engellerin”birinci Anayasa paketiyle” ortadan kaldırılması ve sindire sindire millete yutturulması ve toplumun buna alıştırılmasıdır.

 •     Üçüncüsü ise, 22 Temmuz 2007 öncesinde olduğu gibi,cephelere ayırmak ve bu kamplaşma ile seçime giderek kendi iktidar saltanatını sürdürmeye çalışmak.
    Anayasa’nı temelini oluşturan Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü ve üniter yapısı ile dilinin Türkçe olduğu ilkesi farklı yorumlara açık olmayan ve herkesi bağlayan kuruluş esaslarıdır.

    Türkiye Cumhuriyeti tek millet, tek devlet ve tel dil esasına dayalı üniter yapıda kurulmuş milli bir devlettir. Bu esasların değiştirilmesi,esnetilmesi,sulandırılması ve anlamsız hale getirilmesi,bunlara aykırı düzenlemeler yapılması anayasal düzeni yıkmadan mümkün değildir.

    ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TÜRKİYENİN BU ALANLARDAKİ İHTİYAÇLARINDAN DEĞİL, AKP’NİN ÖZEL İHTİYAÇLARI İLE SİNSİ PLANLARIN GERÇEKLEŞTİRME AMACI DOĞRULTUSUNDA ŞEKİLLENMİŞTİR.

 
    Türkiye etnik ayrımcılığa zemin oluşturacak ve Türk milletini bölerek ayrı bir Millet şuuru yaratılması amacına hizmet edecek dayatmalara yasal kılıf arama ve Başbakan’ın tabiriyle hazmettirme süreci başlamıştır.

     İlk aşamada anayasa değişikliklerine de sıkıştırıldığı gibi masum taleplere cevap verecek değişikliklerle işe başlanacak ve ardından gerçek niyetler ve şayet referandumdan istenilen sonuç alınabilirse önümüzdeki dönemde asıl amaçlar ortaya çıkarılacaktır. Zaten bunu başbakan kendi ağzı ile itiraf ediyor. Anayasa değişiklik teklifleri ile ortaya çıkan tabloyu incelediğimizde AKP’nin dürüst ve samimi olmadığı açıkça ortadadır. AKP’nin amacı demokratikleşme ve yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, demokrasinin geliştirilmesi,hukukun üstünlüğü ve insan haklarında atılım yapılması değildir.


NEDEN HAYIR DİYORUZ

 • Bu düşünce ve değerlendirmelerin ışığı altında kararını veren Milliyetçi Hareket Partisi’nin;

 • Milletimizin önceliklerine ve taleplerine cevap vermediği ve dışarıdan sipariş edildiği için;

 • Olgunlaşırken katkısının sorulmadığı ve başkası tarafından dayatılmış kararlara katılmayacağı için;

 • Toplumun huzursuz, devletin gergin, anayasal kurumların kavgalı olduğu bu süreçte sağlıklı sonuç alınmayacağı için;

 • Milletimizin yeni kutuplaşmaların içine girmesine engel olmak ve mevcutların derinleşmesini önlemek için;

 • Sekiz yıla yaklaşan icraatlarıyla şaibeli ilişkiler ve istismarın odağı olmuş, karanlık işbirliklerinde çare aramış bir zihniyet zorladığı için;

 • Demokratik yöntemlerle olgunlaşmamış, farklı seslere kulak vermemiş mihraklarca tek taraflı hazırlandığı için;

 • Toplumsal kırılganlığı ve farklılaşmayı daha da artıracağı için;

 • Partimizin uyarı ve önerilerine kulaklarını kapatmış bir zihniyet hazırladığı için;

 • Parti kadrolarımızı iftira, gıybet ve hakaretlerle aşağılayan bir anlayışın dayatması olduğu için;

 • Tamamen tükenmiş, başarısız, kabiliyetini kaybetmiş, iflasına gerekçe arayan hükümetin bahanesi olduğu için;

 • Ülkemizi ve milletimizi bölünmeye doğru götüreceği anlaşılan hazmettirme sürecinin ilk adımı olduğu için;

 • Teröristle kucaklaşan ve milleti bölmek isteyen bir zihniyetin önünü açmamak, milletin kardeşliğini ısrarla sürdürmek için;

 • Milleti bölmek gibi bir özgürlük alanı olmayacağı ve yıkım arayışları demokrasi sayılamayacağı için;

 • Ülkemizi çöküşe, milletimizi bölünmeye götürecek aşamalı oyunun bozulmasının zamanı geldiği için;

 • Milletimizi yokluğa mahkûm etmiş zihniyetin rezaletlerini örtme arayışlarının, gündemi değiştirme çabalarının maskesini düşürmek için;

 • Milletimin hür iradesini 48 derece sıcakta kömür dağıtıp istismar edenlerden kurtulmak için;

 • Ağır istismarlara karşı milletimizi korumak, yeni çatışma alanlarının doğmasını önlemek için;

 • Teröriste sayın diyen, şehit olan vatan evlatlarını kelle olarak tanımlayan zihniyetten kurtulmak için;
 • Çiftçisine “gözünüzü toprak” doyursun diyen zihniyetten kurtulmak için;
 • Sıkıntılardan dolayı anamız ağlıyor diyen vatandaşına “al ananı da git” diyen zihniyetten kurtulmak için;

 • Ezanımızın sesi için, Şehidimizin kanı için,Vatan ve Bayrak için;

 • Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri “yüce divana” göndermek için;

 • Hedefi Türkiye’yi bölmek üzere ortaya konmuş olan büyük “ORTA DOĞU” projesinin eş başkanından kurtulmak için;

 • Ülkemizi “7 siyasi” bölgeye ye bölmek isteyen zihniyetten kurtulmak için;

 • Vatanımızın bekçileri,kahraman askerlerimize kurşun sıkan katilleri Haburda devlet töreni ile karşılayanlardan hesap sormak için;

 • Haburda ki rezaletten, yaşanan gelişmelerden umut duyuyorum diyen zihniyetten kurtulmak için;

 • Teröristlerle iş birliği yapan zihniyetten kurtulmak için;

 • Dış ülkelerde mezarlarımıza bile saldırılırken, Türkiye’de kilise açma yarışına girenlerden kurtulmak için;

 • Türk kadınına her türlü rezilliğin ve işkencenin reva görüldüğü Van da ki “AKDAMAR” kilisesini Müslüman Türk milletinin parası ile onarıp, törenle açma hazırlığında olanlardan kurtulmak için;

 • Ruhban okulunu açma yarışı içinde olanlardan kurtulmak için;

 • Terörist başı İmralı’dan evet diyor. AKP de evet diyor. Tercih Milletindir.

 • Anayasa değişiklikleri için yapılacak referandumdaki tercihimiz “HAYIR”olacaktır;

 •  Terörist başı İmralı’dan evet diyor. AKP de evet diyor. Tercih Milletindir ;

 Hasan TOPÇULAR

MHP Yalova İl Başkanı

Bu haber 4213 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

AK PARTİ İL BAŞKANI BAĞATAR İLE, BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ TUTUK ESNAFA BAYRAK VE MASKE DAĞITTI

AK PARTİ İL BAŞKANI BAĞATAR İLE, BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ TUTUK ESNAFA BAYRAK VE MASKE DAĞITTI Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi neden...

AK GENÇLİKTEN ENGELLİ DERNEKLERİNE ZİYARET

AK GENÇLİKTEN ENGELLİ DERNEKLERİNE ZİYARET AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Emirhan Balkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yalova'da faaliyetle...
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık