ResimLink - Resim Yükle
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Yalova Üniversitesi Öğrencileri Mesleğin İceliklerini Sahada Öğreniyor

Yalova Üniversitesi Öğrencileri Mesleğin İceliklerini Sahada Öğreniyor

Tarih 03 Haziran 2022 Editör Dursun DEMİR

Yalova Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından 23-24 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kariyer Günleri düzenlendi.

Öğrencilerin kariyer yolculuklarında destek olmak amacıyla Yalova’nın önde gelen firmaları Kariyer Günlerinde bir araya geldi.
İki gün süren Kariyer Günleri’nde firma öğrenci buluşmasının yanı sıra sektör temsilcilerinin ilham verici konuşmaları öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında öğrencilerimize yol gösterici oldu.   Kariyer Günleri’nin birinci günüde Rixos Hotels ve PATİKA İnsan Kaynakları Şirketi, ikinci gününde ise Yalova’da faaliyet gösteren Garden Inn Hilton Hotel, Lova Hotel SPA ve Black Bird Thermal SPA gibi sektörün öncü firmaları öğrencilerimizle bir araya geldi.
Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yasin ÖZASLAN, “Turizm sektörünün nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik öğrencilerimizin yetiştirilmelerini sağlamak, eğitim öğretim müfredatını sektörün değişen ihtiyaçlarına göre güncellemek ve üniversite sanayi iş birliğini arttırmak amacıyla düzenlenen kariyer gününe katılan bütün sektör temsilcilerine ve değerli öğrencilerimize teşekkürlerini iletti”. Konuşmasının devamında, “Bizlere emanet edilen gençlerimizin nitelikli olarak yetişmesi ve mezun olduktan sonra da iş bulmaları için bölümdeki öğretim elemanlarımızın çok daha fazlasıyla çalışmaya devam edeceklerini ve öğrencilerimize her türlü desteğin sağlanacağını.” ifade etti. Ayrıca “Dönem içeresindeki uygulama dersleri kapsamında öğrencilerimizin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmesi ve işletme bünyesinde bulunan farklı departmanlarda fiili olarak çalışmasını, gözlem yapmasını sağlamak üzere işletmelerin kapılarını bölüm öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize açmalarından dolayı sektör temsilcilerine şükranlarını sundu”.
Kariyer Günleri Sektör temsilcileri Rixos Hotels Eğitim ve Geliştirme Departman Müdürü Kemal SÜMER, PATİKA İnsan Kaynakları Şirketi Kurucusu ve Yöneticisi İskender IŞIK, Garden Inn Hilton Hotel Genel Müdürü Burak YURDAKAN, Lova Hotel SPA Genel Müdürü Hidayet ÇOK ve Black Bird Thermal SPA Genel Müdürü Rahmi Çağrı KAYA’nın motivasyon verici konuşmaları ile iki gün gün boyunca devam etti. Sektör temsilcileri öğrencilere ve mezunlara iş hayatına başlarken her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.
Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerimiz bireysel olarak sektör temsilcileri ile yüz yüze görüşme imkânı sağladı ve öğrencilerimizin birçoğu staj ve işe yerleştirme konusunda kabul aldı. Ayrıca turizm sektörünün gelişen ihtiyaçlarına yönelik eğitim-öğretim müfredatının geliştirilmesi, güncellenmesi, bilgi paylaşımının yapılması ve işletmelerin ihtiyaçları ve olanakları dahilinde açık bulunan pozisyonlar için işletmede mesleki eğitim ve staj gibi çalışmalarının yapılması hususunda sektör temsilcileri ile bölüm arasında “Paydaş İyi Niyet Protokolü” imzalandı.
Düzenlenen etkinlik ile, sektörün önemli temsilcileriyle bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrencilerimiz ise, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletirken, etkinliğin kariyerleri açısından çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Bu haber 295 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

Ticaret Sicilinde Dijital Dönüşüm

Ticaret Sicilinde Dijital Dönüşüm Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından Kurumlar Arası İşbirliği 4. Toplantısı olan "Tic...

Akmeşe’den Okullara Ziyaret

Akmeşe’den Okullara Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’den Okullara Ziyaret
Kaptanmısın Faremi?16 Temmuz 2022

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık